Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Godard - Sanatçının Yetmiş Yaşında Bir Portresi

Godard - Sanatçının Yetmiş Yaşında Bir Portresi

Godard - Sanatçının Yetmiş Yaşında Bir Portresi

Sanatçının Yetmiş Yaşında Bir Portresi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Dipnot

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Filmleri sinemada bir devrim yaratan Jean-Luck Godard, kariyerine film eleştirmenliğiyle başladı. Öncülük ettiği Yeni Dalga akımının ardından anaakım sinemaya alternatif bir \'\'Karşı Sinema\'\'nın temellerini attı. Elinizdeki kitap, bir sinema dahisinin olağanüstü yaşamöyküsünün yanı sıra, dönemin derinlikli bir toplumsal ve kültürel tarihini de içeriyor.

"Dünya sinemasının neredeyse unutulan dehasına dair mükemmel bir biyografi. MacCabe, Godard\'ın tuhaf ve huysuz kişiliğini günyüzüne çıkarıyor."
JG Ballard, Yılın Kitapları, New Statesman

"En büyük övgüyü hak ediyor... [MacCabe] Godard\'ın düşüncelerinin gelişiminin izlerini sürerek muhteşem bir iş yapıyor... Olağanüstü. "
David Thomson, The Nation


"Bu sonunda Godard'ın hak ettiği ve 20. yüzyılın en özgün yönetmeninin yaşamının ve sinemasının hakkını veren bir kitap. MacCabe, Godard'ın içinde büyüdüğü II. Dünya Savaşı sonrası Fransa\'sının toplumsal ve politik kargaşasını canlı bir şekilde yeniden yaratıyor, akıcı bir şekilde kuramsal olandan kişisel olana yöneliyor ve hemen Yeni Dalga'nın özünü ve tek tek filmlerin özelliklerini yakalıyor. Büyük bir başarı."
Peter Biskind, Easy Riders ve Raging Bulls'ın yazarıSayfa Sayısı: 448

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dipnot

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 448

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054412136


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!