4/5 - 3 Kişi Yorum Yap
12,06 TL
18,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Gerisi Pek Mühim Değil, İzmir’in arka sokaklarında geçen bir büyüme hikâyesi. Mahalleyi, kardeşlikten güçlü arkadaşlığı, baba ocağını, ana kucağını, ilk acımızı, gönül sancımızı, anlatamadıklarımızı, sakındıklarımızı, kayıplarımızı ve pişmanlıklarımızı anlatan bir ilk roman.


Yalnızlığı, sıkışmışlığı bütün bunlara rağmen umudu da görünür kılan Onur Güzeldiyar, kendini gerçekleştirme ve var olma sancıları içinde debelenen, “iyi insan” olmaya çabalayan “semt delikanlıları”nın hikâyesini çarpıcı biçimde bize aktarıyor.


 


“Hayatın esrarengiz müdahaleleri ne hoştur değil mi?


Devriye gezen ekip otolarının sayısı yükselen lüks binalar arttıkça artmıştır. Özel okulların kapıları spor arabalarla dolmaya, afili kafeler parfüm kokmaya başladığında, kaslı vücutlarının kılsız tenlerini sergileyen, pahalı saatler takıp, tertemiz kadınlarla etrafa bir küfür gibi bakmaya ve uzak durmaya çalışıp kaçmaya başladıklarında bu gençler, semt delikanlılarına öfke bir meyvedir artık.


Sıkılan, çalışan, yorulan, vuran, vurulan, sıkıldıkça faça atan, sinirlerine hakim olamayan, nezaretlere alınıp sorgulanan, birahanelerde ağzı kusmuk kokulu kadınları öpmeye çalışan, sevilmeyen, dışlanan, tehlikeli sanılan, adam olamayan, matiz olan, bali koklayan, kova yapan, bong hazırlayan, patlayan, çatlayan, ağlayan, aldatan, aldatılan, rezil olan, daha çok rezil olan, yanılan, yanılan, hep yanılan, duvarları kağıt, spreyleri kalem sanan, kalpleri daima kırılan kim varsa, yemiştir artık o meyveden.


 


Çinnng!”


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%33,3
%66,7
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

27.09.2019

ana caddelere çıkamamış, ara sokak çocuklarının mikrobik hikâyeleri

Onur Güzeldiyar ilk romanıyla okurun karşısında. Genç bir yazar. Daha nice kitaplar yazmasını diliyorum. Gerisi Pek Mühim Değil, İzmir'in ara sokaklarında yaşayan ve ana caddelerdeki birçok kişinin mikrobik canlılar olarak gördüğü kişilerin hikâyesini anlatıyor. Bir olay anlatmıyor bu kitap. Bir serüven kitabı değil. Küçük olaylar ve küçük insanlar etrafında dönen bir iş. Farklı öykülerin benzer atmosferlerle kesişmesi gibi...  Ana caddeleri anlatmadığı gibi ana akım denilen mecradan da uzak. Yer yer yazarın şiirsel dili ön plana çıkıyor. Uzun cümleler, bitmeyen virgüller. Netice itibariyle sabır göstererek okunması gereken, bir haykırış kitabı diyebiliriz. Edebi ağırlığı olan bu ilk romanı tavsiye ederim. Umarım yeniden stoklara girer. İkinci baskısı yapılır.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız