Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gerçeğin Büyüsü

Gerçeğin Büyüsü

Gerçeğin Büyüsü

Neyin Gerçekten Doğru Olduğunu Nerden Biliyoruz?

9/10 - 15 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: İstem Fer
Yayınevi :

Kuzey Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!


B üyünün pek çok çeşidi var. Doğaüstü büyü, atalarımızın bilimsel yöntemi geliştirmeden önce dünyayı açıklamak için kullandıkları büyüdür. Eski Mısırlılar gecenin varlığını, tanrıça Nut'un güneşi yutmasıyla açıklamışlardı. Vikingler gökkuşağının, tanrıların dünyaya uzanan köprüsü olduğuna inanıyorlardı. Japonlar depremleri dünyayı sırtında taşıyan dev bir kedibalığının kuyruğunu sallamasıyla açıklıyorlardı. Bunlar büyü içeren, sıradışı masallar. Ama bir başka büyü türü daha var ve bu büyü bu sorulara gerçek cevaplar keşfederken yaşadığımız keyifte yatıyor. Bu sözünü ettiğim, gerçeğin büyüsü, yani bilim.Zeki düşünce deneyleri, göz kamaştıran resimler ve ağzınızı açık bırakacak gerçeklerle Gerçeğin Büyüsü şaşırtıcı derecede geniş bir yelpazedeki doğa olaylarını açıklıyor. Madde neden yapılmıştır? Evren kaç yaşındadır?

Tsunamilere neden olan şey nedir? Neden bu kadar çok çeşit bitki ve hayvan var? İlk kadın veya erkek kimdi? Bu kitap sadece bilimsel ipuçlarını bulup çıkarmakla kalmayan, okuyucuyu da bir bilimci gibi düşünmeye teşvik eden çarpıcı bir dedektiflik hikayesi.

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2012

Baskı Sayısı : 2. Basım

Ebat : 20x26

Sayfa Sayısı : 272

Dil : Türkçe

ISBN: 9789944315173


Yorumlar (1)

Her çocuğa okutulması gerek

Bilime meraklı herkesin okuyabileceğini mükemmel bir kitap. Yalnızca çocuklar değil, herkes okumalı aslında. Önce soruyu soruyor, sonra bu sorulara dair efsanelere örnek veriyor ve sonra gerçek bilimsel cevapları açıklıyor. Özellikle bilime meraklı gençler için bulunmaz bir kitap diyebilirim. Mutlaka tavsiye ederim :)