Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gençler Bu Kitap Sizin için!

Gençler Bu Kitap Sizin için!

Gençler Bu Kitap Sizin için!

6/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Çizgi Kitabevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Hayat bir dizi soru sorma ve cevaplama işlemidir. Başarılı ve mutlu bir yaşamın sırrı, doğru soruyu sormayı ve kullanıma uygun en iyi cevabı belirlemeyi öğrenmektir. Alışılagelmiş biçim ve içerikten farklı yazılmış bu kitap sayesinde sizler etkili sorular sormayı öğrenecek, kafa karışıklığını ortadan kaldırarak berrak düşünmeye ve kararlı uygulamalara yöneleceksiniz.
Bu kitap:
- Edindiğimiz koşullanmalardan dolayı başarıya ve mutluluğa ulaşma konusunda kendimize nasıl engeller koyduğumuzu çarpıcı bir şekilde göstermektedir.
- Kendimizi keşfemtme, mutlu ve üretken bir hayata dönük güçlü değişiklikler için gerekli yöntemleri içermektedir.
- Negatif inançlarımızı değiştermenin, mutlu, başarılı ve sağlıklı bir hayatın kapılarını aralamanın yöntemlerini paylaşmaktadır.
- Kendimizi tanıma, sevme, takdir etme ve kabul etme özelliğinizi güçlendirecektir.Sayfa Sayısı: 378

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çizgi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2003

Sayfa Sayısı : 378

Dil : Türkçe

ISBN: 9789758156917


Yorumlar (1)

Meslek Seçme Aşamasında Olan Liseliler İçin

Bu kitabı, üniversite seçme sınavına hazırlanan ve giren oğlumun seçimlerinin kanıta dayalı olmayışı üzerine getirttim ve okudum. Oğlum, hangi mesleği seçeceğine karar veriken ne kendi özelliklerini ne de ülke koşullarını göz önüne alan bir seçim yapma eğiliminde idi. Meslek seçimi gibi gencin önündeki yaşama dair bir konuda yönlendirmeden ziyade bilgilendirme yapmak amacıyla oğluma önermeden önce okuduğum kitabın varolan karar verme kitapları arasında (ki yaklaşık 6 adet karar verme kitabı okudum bu amaçla) en iyisi olduğunu saptadım. Kitap sadece karar vermeye yönelik değil aynı zamanda sınav öncesi çalışma dönemi boyunca ve sınav anında yapılması gereken yöntem ve çalışmaları beden eğitimini dahi dışlamayan bir önemde anlatıyor ve öğretiyor. Kitabın bir tek kusuru var: Sadece başarılı karar verme ve meslek seçimi ve sınav sonucu için bireyi öne geçiren, bireyin toplum içinde bir sonuç olduğunu unutan bir anlatım tarzı var. Milyonu geçkin üniversite adayının aynı yöntemleri uygulaması halinde hangisinin üniversiteyi kazanacağı ile ilgili bir tartışma içermiyor. Ve benim çocuğum gibi ne yazık ki okuma alışkanlığı olmayan gençlerin o saçma sapan sınav yarışı içerisinde bu kitaba zaman ayırmamalarını, yararsız bulmalarını önlemenin ise çözümü toplumsal. Dershane ve okul öğretmenlerinin de bu kitabı okumaları çözümün başlangıcı olabilir. Umur Gürsoy