Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Futbol Ateşi

Futbol Ateşi

Futbol Ateşi

9/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Sel Yayıncılık , Nick Hornby Kitaplığı Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Sonraları kadınlara nasıl âşık olduysam, futbola da öyle âşık oldum: Ansızın, açıklanamaz bir şekilde, üzerine kafa yormadan, getireceği acı ve kafa karışıklığını bir nebze bile düşünmeden.

11 yaşında bir çocuğun ayrı yaşadığı babasıyla iletişim kurma yollarından biri olarak gittiği bir futbol maçı nelere kadir olabilir? Bir futbol oyunu bir insanın hayatını ne kadar belirleyebilir? Kendisini entelektüel olarak tanımlayan bir insan bir oyuna yakasını ne kadar kaptırabilir? Alt tarafı bir oyun olan futbolla aşk ilişkisine girmek ne derece mantıklı olabilir? Futbol tutkusu bir insanın diğer tutkularını ne kadar etkileyebilir?.. "Futbolda dolu dolu bir hayat var"la, "hayat futboldan ibarettir" arasında gidip gelen bir roman Futbol Ateşi. Ve bu soruları soranlara başka bir hayat anlatıyor...
Bu kitap bir ilk. Hem Nick Hornby için, hem de futbol yazını için. Tamam, futbol üzerine bu kitaptan önce de, sonra da birçok şey yazıldı, birçok şey söylendi. Ama futbol sevgisi hiç bu kadar güzel anlatılmadı.
Edebiyatseverler için bu bir roman olabilir. Hornby’severler için de koleksiyonun kıymetli bir parçası. Oysa futbolseverler bu kitaba bakınca başka bir şey görüyor. Çünkü gerçekten futbol bir dinse, bu da onun kitabı olmalı.Sayfa Sayısı: 240

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 240

Dil : Türkçe

ISBN: 9789755702954

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Tam olarak ne zaman başladı, kestirmek güç. Yine de Galatasaray’ın Avrupa Kupalarındaki karşılaşmalarının yarattığı dalgada, futbolla ilgilendiklerini “itiraf eden” ve bu itiraftan sonra kamusal kınanmaya kurban gitmeden yaşayabilen çok sayıda insanın ortaya çıktığını hatırlıyorum. Bu süreç içerisinde, yavaş yavaş başka özelliklerini veya niteliklerini bildiğimiz insanlar, kıyısından köşesinden futbol tutkularını, coşkularını ve futbola olan bağlılıklarını ifade etmeye başladı. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

Nefis bir kitap!

Futbolu anlatan sıradan bir kitap değil kesinlikle.

Son aylarda okuduğum en eğlenceli, en güzel kitaptı. Yazarın müthiş hınzır, komik bir dili var.

Sadece futbola ilgi duyanlar değil onları anlamayan tüm kadınlar da bu kitabı mutlaka okumalı.  

Ve tabii Bağış Erten'in tercümesi harika olmuş. Çünkü bu kitabı bir Türk yazsa o harhalde Bağış Erten'den başkası olamazdı.