Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Elif

Elif

Elif

6/10 - 46 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Saadet Özen
Yayınevi :

Can Yayınları , Roman Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Hilal'e isminin anlamını sordu; Türkçede ayın ilk günlerinde aldığı yay biçimi demektir. Ülkemin bayrağında da vardır hilal..."

Elif'in başkahramanı dünyaca meşhur yazar Paulo Coelho, bir süredir bilgelik yolunda gelişmesinin durduğunu hissetmektedir. Belki de yapması gereken tek şey, esrarengiz ustası J.nin tavsiyesine uyup, "Gönlünün onu çektiği yere," gitmektir....

Rastlantılar Coelho'yu Rusya'ya savurur. 9288 kilometrelik yolu, bu uçsuz bucaksız ülkeyi, baştan sona trenle kat etmeye karar verir. Daha ilk durağından itibaren manevi bir arayışa dönüşen bu yolculukta ona üç kişi eşlik eder: Bir Tao ustası, Rus yayıncısı ve en ilginci, yetenekli bir keman virtüözü olan, sıra dışı genç bir Türk kadını; Hilal...

Coelho, son romanı Elif'le, bir kez daha hayatı güzelleştiren hazineleri ve mucizeleri kutluyor. Zamanın, mekânın, yaşadığımız başka hayatların dışında bir yerde, katıksız "aşk"ın peşinde, ruhun upuzun yolunu kat ediyor.

Ama bu kez, bizlere çok tanıdık gelen duraklardan geçerek...

"Coelho'nun kitapları, milyonların hayatına büyü katıyor."
London Times


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750728266

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Paulo Coelho ve Türkiye'nin ruhunun hikâyesi: Elif
Hayati Roman

Paulo Coelho bir fenomen. Piyasa ekonomisinin kavramları ile konuşursak bir “marka”. Öyle bir marka ki, büyük markalar bile ona ihtiyaç duyuyorlar. Onların reklamlarında oynuyor, yıllık tanıtım kitaplarına makaleler yazıyor. “Kitabı en çok dile çevrilmiş yaşayan yazar” olarak Guinnes Rekorlar kitabına girmiş bir isim. 65 milyonu geçen satışı ile “Simyacı”tarihte en çok satan kitaplardan birisi olmuş durumda. Portekizce açısından bakarsak bu dilin gelmiş geçmiş en çok satan yazarı. Onu, romanlarını kimi basit felsefeleri yalın bir dille hikâyeleştirerek yazmakla eleştirenler haklı ise, Coelho'yu bakırdan altın üretebilmeyi başarmış ilk Simyacı olarak da görebiliriz.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (14)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Coelho mu Yazmış, Başkası mı?

Sanki başka biri yazmış da altına Coelho imzası atılmış bu kitabın. Gerçekte yaşanmamış bir hayalin yazar tarafından yaşanmış gibi kağıda dökülmesi daha işin başında özü samimiyet olarak belirlenmiş kitap içeriğinin "samimiyetine" gölge düşürmekte.
Reenkarnasyon konusuna ilgi duyanlar belki okurken keyif alabilirler ancak kitabın edebi anlamda herhangi bir olağanüstülüğü olmadığına şüphe bulunmuyor.

Beş para etmez...

Gayri samimi, zorlama bir roman olmuş...

zaman kaybı

Kitaplarının çoğunu okudum diyebilirim fakat içlerinden sadece Simyacı ve Zahir okunmaya değerdi. ELİF kitabı ise kesinlikle zaman kaybı... Zaten bitiremedim çünkü çok sıkıldım. Ama Zahir'i okumadıysanız mutlaka tavsiye ediyorum...