5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
8,76 TL
12,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 29 Eylül
Standart Teslimat : 01 Ekim - 07 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Ebuzer'i ortak manevi tarihimizin en tevekküle açık, en iğneyi kendine batıran, en bıçak sırtında yürüyen ve en anlamı çağıran güncellemesi olduğu için önemsiyorum. Hem yitirilmiş vicdanımızı yeniden aramaya koyulan ve hem de bir türlü deşemediğimiz kimlik yaralarına cesaretle neşter vuran bu yazınsal çabayı heyecan ve takdirle karşılıyorum.

Ebuzer, bir yandan içimize sıkıntılar düşüren karmaşanın röntgenini çekerken, bir yandan da bağlısı olduğumuz insani damarın, yani Malcolm'ın, İmam'ın, Aliya'nın ve öteki mübarek yolcuların 'yol'una dair umut verici kıvılcımlar çaktırıyor. Böyle düşünsel bir çabaya, böyle sorumlu bir vicdana ve böyle sarsıcı bir metne ihtiyacımız vardı.
-Gökhan Özcan-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Vadi Yayınları

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

18.02.2001

Hakan Albayrak'ı Gerçek Hayat dergisi çıktıktan sonra tanıdım. Gerçek Hayat dergisini ise Gökhan Özcan dan dolayı aldım. Bu iki yazar iki yoldaş anladığım kadarıyla. Henüz kim olduklarını, ne yazdıklarını yeni yeni öğreniyorum. Ebuzer ise Hakan Albayrak'ın gözünde bu çağda yaşayan (böyle insanların varolabilmesi mümkün mü? acaba) ve fikirleri, inançları ile çağın çarkları arasında kaybolmayan "yitik bir vicdan" ve hedef/hayal insan tipi olmasından dolayı yazarı tanımanıza yardımcı olabilecek bir kitap. H.Albayrak zaten (hep) basit cümleler kuruyor, altında dertler ve kederler gizli olan. Ebuzer kişilik olarak patolojik bir vaka olarak algılanabilir (burada neyin sağlıklı neyin sağlıksız olduğu tarifini kim yapacak?) Ama kendince hastalıklara savaş açan da Ebuzer'in kendisi. Çok kolay okunan bu kitapta dikkatimi çeken birçok noktadan birisi ise Ebuzer'in bir kilise önünde açık saçık filmler gösteren sinema izleyicilerini kiliseye saygı göstermeye davet etmesi, mevcut dünya düzenini reddederken bu düzenin  insanlarının inançlarına saygı gösteren küçük ama manalı bir örnekti. Ebuzer (belki de Hakan Albayrak) kendini devrimci derviş görüyor. Tüm diğer devrimci dervişlere ve bunların kim olduklarını merak edenlere tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.