0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
13,68 TL
18,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 07 - 11 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Düş Alazı Kitap Açıklaması

“İlk bakışta çok teknik bir şiir Vedat Yazıcı’nın şiiri. Biraz yaklaşıp evrenine sokulunca derin bir bilgelikle de yüz yüze geliyorsunuz. Uzun bir görmüş geçirmişlikle yaşamın nice gizi sergileniyor önünüze; hem de ustalıkla kotarılmış bir şiir söylemiyle… Öztürkçeyle yazıyor şiirini. Genç, hatta çok genç sözcüklerden derin çağrışımlı özgün imgeler kotarmayı başarıyor.” Halil Şahan
“Vedat Yazıcı’nın özenle Türkçeye yaslanmasını, şiirini Türkçeyle donatmasını saygıyla karşılıyorum. Şiirlerinde bu ilkeli, sorumlu davranışını beğeniyle izledim. Dizeler arasında güzel Türkçemizin varlığını duyumsatıyor.”
Oğuz Tümbaş
“İncelikli çağrışımlarla ince ince dokundurmalarla bezenmiş benzeri pek yazılmamış usta işi bir şiir Vedat Yazıcı’nın şiiri.”
Osman Nuri Poyrazoğlu
“Vedat Yazıcı, şiiriyle, yazılarıyla özgün ozanlarımızdandır. Her alanda, her konuda duyarlı olduğunu, bilimsel düşünce ışığında yaşadığını yansıtır yapıtlarında. Zengin Türkçemizi, çok anlamlı olarak kullanmayı sever ve sevdirmeye çalışır.”
Hasan Akarsu

“Şiirlerde, salt imge kurmanın dışında, şairin değişerek gelişen geliştikçe doğayı hızla
yok eden küreselleşmenin ortaya çıkardığı maddi ve manevi yok oluşun sesleri de
algılanmalıdır.”
Hasan Efe

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.