0/5 - 0 Kişi Yorum Yap, Kazan!
11,4 TL
15,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Keşke okula gittiğim yıllarda bu yeniden anlatım serisi olsaydı. Böylece Jane Eyre’in üçte ikisini bir şey anlamadan okumak zorunda kalmazdım!”  

 

-Lauren Nightingale, Eğitimci-

 

 

Başyapıt niteliğindeki edebiyat çalışmalarını anlamak ve bunlar üzerinde tartışmak, genellikle zorlu bir deneyimdir. Jane Campion’ın bu pratik kılavuzu; öğretmenleri ve anne babaları, çocukların okuma deneyimini zenginleştirme çalışmalarında desteklemeyi amaçlıyor. Bu kitapta, okuma ve kitaplar üzerine tartışma becerilerini geliştirmeye yönelik çeşitli uygulamalar yer alıyor. Ayrıca, okuyucuların dünya edebiyatındaki klasik metinlerin kültürel ve toplumsal bağlamlarını daha iyi kavrayabilmesi de amaçlanıyor.

 

Kılavuz beş bölümden oluşuyor:

 

• olay örgüsü ve yapı
• karakter
• temalar ve fikirler
• dil
• metnin yazıldığı toplumsal ve tarihsel bağlam

 

Bu etkinlikler okuyucunun metinle çalışmasını, kavramayı güçlendirmeyi ve okurken çıkarımlar yapmak gibi daha karmaşık becerilerin gelişmesini teşvik edecek şekilde tasarlandı. Bu etkinlikler de Genç Kaknüs Klasikler metinlerinden alınan örneklerle açıklandı. Ayrıca yine bu etkinliklerde kullanılabilecek başka metinler ve etkinliğin nasıl geliştirilebileceği üzerine öneriler de bulunuyor.

 

Jane Campion, İngiliz Dili ve Edebiyatı eğitiminde on yıllık deneyimi olan öncü bir öğretmen. Kendisi aynı zamanda İngiltere Orta Öğretim Kurulu’nun üyesi ve derneğin orta öğretim öğretmenlerine yönelik olarak yayımladığı derginin editörüdür.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız