38,5 TL
Standart Teslimat : 10 Ekim - 13 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Diyalektik Rüyalar Kitap Açıklaması

 

`Bir şekilde yolunu bulmuş görünen hayatımdaki akışın ve kurulu düzenimin bana yaşattığı tatmin duygusunun kısa süre sonra silikleşeceğini biliyordum. Anlamsızlık duygusu bir gece yine penceremden içeri girecek, beni uykumdayken savunmasız bir şekilde yakalayacak ve yastığıma hançerini bırakacaktı. Atalarımızdan itibaren bir şekilde genlerimize işlemiş olan hayatta bir anlam yaratma ve kendini bu anlama adama hâli, aynı zamanda bunları sorgulayan uyumsuzları ortaya çıkarmıştı. Gün geçtikçe bu uyumsuzlar artmış ve modern zamanlara geldiğimizde kurulu düzenler tümden sorgulanır olmuştu.`
Modern bir roman gibi başlayıp Mahir Sönmez`in sürekli olarak sorguladığı anlam dünyasındaki değişimlere paralel bir şekilde postmodern bir hikâyeye ve olay örgüsüne evrilen Can Sarıçoban`ın ikinci romanı Diyalektik Rüyalar; süregelen ile yıkıma uğrayan imgeler arasında gelgit yaşayan ana karakterin tatmin arayışını ve hakikat sorunsalını konu alıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.