76,45 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Deneyimsel Öğrenme Kitap Açıklaması

 

Albert Einstein'ın, “Öğrenmek deneyimdir. Geri kalan her şey sadece bilgidir.” sözü, yaşamım boyunca dâhil olduğum öğrenme süreçlerinde deneyimin önemini anlamamı sağlayarak, bilgilerimi deneyime dönüştürme yolunda beni destekledi ve yüreklendirdi.

İnsan yaşamının her aşamasında, her şeyi deneyimleyerek öğrenir ve hayatına buna göre yön verir. "Bu hayatta, en yüce ve en onurlu deneyim, yaşadığımız dünyaya bizlerden sonraki nesillerin faydalanabileceği eserler bırakmak olmalıdır." düşüncesi ile bu kitabı yazmaya karar verdim.
Bu kitabın amacı; “Keşfetmek için yaşa, öğrenmeye açık ol!" felsefesine bağlı kalarak yaşamın tüm evrelerinde öğrenme, eğitim ve gelişim stratejilerine çözüm olabilecek Deneyimsel Öğrenme modelini sunmaktır. Deneyimsel Öğrenme'de temel felsefe, “Öğrenmenin yerinin, zamanının, yaşının, sonunun olmadığı, öğrenmenin ancak yaşayarak ve deneyimleyerek etkin bir şekilde gerçekleşeceğidir”.

Bu kitap; bireylerin öğrenme süreçlerindeki tüm yaşamsal evrenlerin, deneyimsel öğrenme yöntemleri ile güçlendirilmesi için ilkeler sunmakta ve deneyimsel öğrenmenin, bireylerin öğrenme süreçlerine katkılarının yanı sıra müfredat geliştirme, bireysel gelişim, akademik araştırma ve kurumsal gelişim programları ile nasıl uygulanabileceği konusunda bilgi ve örnekler vermektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.