21,0 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Dava Kitap Açıklaması

 

Dava

Sıra dışı aklı ve etkileyici kalemiyle 20’nci yüzyılın ses getiren yazarlarından olan Franz Kafka’dan başyapıt niteliğinde bir eser: Dava. Dillerden düşmeyen bu eserde Kafka, hayata ve insanlara dair fikirlerini, iyi düşünülmüş bir metaforla okuyucusuna aktarıyor. Yazarın 20’nci yüzyılda insanların kendi hayatlarına ve birbirine nasıl yabancılaştığını vurgulamak üzere kaleme aldığı bu eserde, her olay ve karakter topluma ve yaşama dair karanlık gerçekleri simgeliyor.

K. Neden Yargılanıyor?

Franz Kafka, Dava kitabında ana karakter olarak Joseph K. isimli bir adamı okurlarına tanıtıyor. 30’lu yaşlarının başında olan bu adam, bir bankada çalışıyor ve oldukça sıradan bir hayat yaşıyor. K., çevresi tarafından iyi bir insan olarak tanınsa da içe kapanık yapısı sebebiyle pek sosyal bir hayat yaşamıyor. Sabahları işine giden, akşamları sakin bir yerde yemek yiyerek evine dönen bu adamın rutin hayatı, bir sabah uyandığında şaşkınlık verici bir şekilde ters yüz oluyor.

O sabah Joseph K., evine gelen iki adamdan tutuklandığını ve kendisi hakkında bir dava açıldığını öğreniyor. Fakat bu davada normal olmayan bir şeyler var! K., ne ile yargılandığını asla öğrenemiyor. Joseph K.’nın sıradan hayatında bu anlamsız dava ile başlayan absürt olaylar, mahkeme süreciyle birlikte daha da ilginç bir hale geliyor.  

Dava Günümüze de Işık Tutuyor

Dava, her ne kadar Albert Camus’nun “Korku Çağı” olarak adlandırdığı 20’nci yüzyıl üzerine yoğunlaşıyor olsa da bugün de değişmeyen pek çok toplumsal yarayı gözler önüne seriyor. Toplumun kayıtsızlaşması ve insanların kendi hayatları içerisindeki mahkumiyetini ele alan bu eser, her biri ilmek ilmek işlenmiş cümleleri ile okuyucusunu tüm bildiklerini sorgulamaya yönlendiriyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Franz Kafka’nın olağan dışı kurgu yeteneği ve özgün üslubunu yansıttığı Dava, yazarının ölümünden iki yıl sonra, 1925’te yakın arkadaşı Max Brod tarafından yayınlandı. Eser, o günden bu yana edebiyatsever çevrelerde elden ele dolaşmaya ve övgü toplamaya devam ediyor. Bu kültleşmiş eserle hala tanışmadıysanız, acele edin ve Kafka’nın metaforlar üzerine kurulu dünyasına siz de adımınızı bir an önce atın! 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.