Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çürümenin Kitabı

Çürümenin Kitabı

Çürümenin Kitabı

8/10 - 42 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Haldun Bayrı
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

NEREDE tükettin ömrünü? Bir hareketin hatırası, bir tutkunun işareti, bir maceranın parıltısı, güzel ve firari bir cinnet-geçmişinde bunların hiçbiri yok;hiçbir sayıklama senin ismini taşımıyor, seni hiçbir zaaf onurlandırmıyor. İz bırakmadan kayıp gittin; senin rüyan neydi peki?Kökeninde aldatıcı ve yıkıma mahkum olmayan hiçbir "yeni" hayat görmedim şimdiye kadar. Her insanın zaman içinde ilerleyip bunaltılı bir geviş getirmeyle kendini tecrit ettiğini, yenilenme niyetine de ümitlerinin beklenmedik yüz buruşturmasıyla karşılaşıp kendi içine düştüğünü gördüm...Sayfa Sayısı: 168

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 168

Dil : Türkçe

ISBN: 9789753422666


Yorumlar (6)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
...

ÿ"Özgür olmayı deneyinÿ; açlıktan ölürsünüz. Bütün aşağılanmalarımız açlıktan ölmeye karar veremememizden gelir.ÿ"
Yalnızca mükemmel. Başından sonuna kadar.

beyhudeliğin idrakı

"Hiçbir insani sebebin sonsuzla bağdaşmadığı ve hiçbir hareketin tasarlama zahmetine değmediği idrak edildiği zaman, yürek, boşluğunu artık atışlarıyla gizleyemez." Kitaptan yaptığım bu alıntıyı rahatlıkla eserin odağına yerleştirebiliriz -en azından ilk bölüm için.

fazla kaptırmayın

Cioran'ı anlamaya çalışmak dahi yanlış... Dönüm noktası hayatımda hep yer edinebileceğim bir dönüm noktası... Kesinlikle tavsiye ediyorum. Ama fazla kapılmayın.