Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Cehenneme Övgü

Cehenneme Övgü

Cehenneme Övgü

Gündelik Hayatta Totalitarizm

9/10 - 59 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , Bugünün Kitapları Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Bazı eleştirmenlerin "şeytanın avukatı" sıfatını yakıştırdıkları Gündüz Vassaf'ın "gözden geçirilmiş ve genişletilmiş yeni baskısı"yla sunduğumuz Cehenneme Övgü'sü, içimizde büyütüp yaşattığımız küçük 'totaliter dünyalar'ımızı afişe ediyor, daha doğrusu 'yüzümüze vuruyor'. Totalitarizmin -anne karnındaki bebeğin beslenmesi gibi- bireyle toplumu bağlayan göbek bağıyla semirdiğini, hayata ilişkin algılarımızı ve kimi dayatılan kimisini de gönüllü olarak kabul ettiğimiz kavramları irdeleyerek gösteriyor. Cehenneme Övgü, yazarın kendiyle hesaplaştığı, herkesi de hesaplaşmaya çağıran, hatta kışkırtan bir kitap.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 277

Baskı Yılı: 1999


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 277

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 277

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754707069


Yorumlar (2)

Cehennemi Seviniz

Düşünen sorgulayan biriyseniz okumanızı salık veririm. Hoş, düşünen ve sorgulayan biriyseniz zaten okumuşsunuzdur ya... :)

"Cehenneme Övgü" her yönüyle hayata yeni bir bakış, gözümüzün önünde bizden saklananları ortaya çıkarmak adına atılan cesaretli bir adım. Gençler için kesinlikle bir başucu kitabı. Gündüz Vassaf'ın bambaşka bakış açısından "Cehenneme Övgü" birden fazla okunacak bir kitap.