Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


C

C

C

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Çevirmen: Kaya Genç
Yayınevi :

Notos

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Tom McCarthy'nin C ile Perec, Calvino ve Joyce'un meşalesini devraldığı düşünülüyor.

Serge Carrefax hem gürültünün hem sessizliğin sarmaladığı bir dünyaya açıyor gözlerini. Babası kablosuz iletişim üstüne deneyler yapıyor. Sağır olan annesi aile işi olan ipek üretimini sürdürüyor. Serge ve ablası Sophie de telgraf cihazları ve böcekler arasında büyüyor. Serge'le birlikte biz de Versoie'deki huzurlu yaşamından gözlemci pilot olarak katıldığı Birinci Dünya Savaşı'na, savaş sonrası Londrası'ndan sahte mezar odalarıyla dolu Mısır'a uzanan bir serüvenin içinde buluyoruz kendimizi.

McCarthy'nin tanımlamasıyla Serge: "Ulysses'teki Bloom gibi, dünyayı sünger gibi emip süzüyor: âdeta bir prizma. Gravity's Rainbow'daki Slothrop gibi. Tristram Shandy gibi. Candide gibi. Etraflarında ne varsa yankılayan seslendirme kutuları onlar."

2010 Man Booker Ödülü'ne aday gösterilen C İngiliz yazar Tom McCarthy'nin üçüncü romanı. McCarthy (1969) Londra'da yaşıyor. Remainder, Men in Space ve Satin Island romanlarının yanında Tintin and the Secret of Literature adlı bir inceleme kitabı bulunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 445

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 334

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Notos

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 445

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059851138

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Gözlemci
A. Ömer Türkeş

1969 yılında doğan Tom McCarthy, Oxford Üniversitesi’nde İngiliz dili eğitimi almış. Sanat dünyasında yarı-kurmaca bir avangard sanatçılar ağı olan International Necronautical Society’nin Genel Sekreteri sıfatıyla yazdığı raporlar, manifestolar ve gerçekleştirdiği medya müdahaleleriyle tanınıyor.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!