4,5/5 - 26 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2001

Sayfa Sayısı : 656

Dil : Türkçe

Büyük Umutlar, XIX. yüzyıl İngilteresi'nde taşra ortamından büyük kente uzanan tam bir Victoria dönemi romanıdır. Charles Dickens, bu olgunluk dönemi eserinde, köyünde acılı bir çocukluk ya ... Tamamını gör
24,15 TL
34,5 TL %30
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Charles Dickens

Charles Dickens

Klasik İngiliz Edebiyatı’na yaptığı katkılar nedeniyle çok sevilen; etkileyici öyküleriyle, iz bırakan karakterleriyle ve çağdaş yaşamın yorucu tasvirleriyle Viktorya Dönemi’ne damgasını vurmuş Charles Dickens 7 Şubat 1812’de Portsmouth’ta John ve Elizabeth çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Dickens, dokuz yaşında okula başladı fakat yazarın babasının büyük bir borç batağına saplanıp hapse girmesiyle ya ... Tamamını görKitap Açıklaması


Büyük Umutlar, XIX. yüzyıl İngilteresi'nde taşra ortamından büyük kente uzanan tam bir Victoria dönemi romanıdır. Charles Dickens, bu olgunluk dönemi eserinde, köyünde acılı bir çocukluk yaşadıktan sonra esrarengiz bir mirasa konan Pip'in maceralarını anlatır. Gönlü karasevdayla, gözü yükselme hırsıyla perdelenmiş genç Pip'in serüvenleri, sanayileşen toplumdaki sevgisizlik, ikiyüzlülük ve para hırsını gözler önüne serer. Büyük Umutlar, Londra'da beyefendi konumuna yükselen Pip'in başından geçenleri anlatmakla kalmaz, birbirinden ilginç karakterlerle tanıştırır okuru.

Dickens, romanın kahramanı Pip'in düşünce yapısını büyük bir incelikle ele alır. Gerek bireylerin düşkünlük ve başarısızlıkları, gerek çağın değerleri üstünde durur ve "büyük umutlar"ın boşa çıkışını gösterir.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 656

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 540

Baskı Yılı: 2001


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

"Onun yanında asla mutlu bir saat geçirmedim ama yine de gece gündüz zihnimde onun ölene dek yanımda olmasının ne kadar mutluluk verici olacağı düşüncesi ısrarla yankılanıp duruyordu"

Büyük Umutlar, sayısız düzlemde başarı gösterir: “Kirli para” hakkında bir politik peri masalı, anı ve yazma eylemi üzerine bir inceleme ve kişiliğin değişkenliğinin rahatsız edici bir betimlemesi olarak. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%84,6
%11,5
%3,8
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Güzel Kitap

İki şehrin hikayesini büyük keyif alarak okuduktan sonra aynı tadı bu kitapda bulamadım. Büyük umutlarla okumaya başladığım bu kitap çok güzel olmakla beraber bende biraz hayal kırıklığı yarattı. Olayların akışı biraz yavaş. Bu sebeple kitabın bazı bölümlerini çok yavaş okuyabildim. Yinede okunmasi gereken klasiklerden birisi. Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilim.

mukemmel..!

Okurken hic bitmesini istemedigim kitaplardan biri.her yani gizem kokan ilginc olaylarin yasandigi duygu yuklu bir roman dahasi mi okuyun gorun derim.

Whisper. Whisper

Robert De Nirolu filmini sinemada izlediğimde epey hoşuma gitmişti. Yıllar sonra bu kitabı alıp okuduğumda ise filmde pek çok şeyin anlatılamamış olduğunu gördüm. Dickens ustalığını gözler önüne seriyor. Kitabı okurken heyecan ve tutku selinin içinde boğuldum. İşte edebiyat, bu işte gerçek roman bu. Defalarca bıkmadan okuyabileceğim bir kitap. Okumadıysanız hiç beklemeden okuyun. Filmde De Niro´nun sudan çıkıp eliyle çocuğun (Pip) ağzını kapatarak "Whisper Whisper" demesi en favori anımdı. Kitapta daha farklı bir şekilde geçse de hala bayılıyorum o sahneye...