Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

New York Times, Yılın Dikkat Çeken Kitapları seçkisi, 2016

Time, Yılın En İyi 10 Romanı seçkisi, 2016

Times Literary Supplement, Yılın En İyi Kitapları, 2016

Amazon, Yılın En İyi Kitapları seçkisi, 2016

 

Her Şey Aydınlandı ve Aşırı Gürültülü ve İnanılmaz Yakın’ın yazarından sarsıcı ve benzersiz bir roman: Buradayım.

 

Jonathan Safran Foer, uzun bir aradan sonra kaleme aldığı romanı Buradayım’da kendi hayatlarının çeperinde sıkışıp kalmış iki insanın, Jacob ve Julia’nın öyküsünü anlatıyor. Bir kadın ile bir erkeğin, bir anne ile bir babanın ve yaşamın dayanılmaz ve muhteşem yükünü taşımanın öyküsü bu... Dahası var ama: Sevdiklerine kıyamasalar da sevgiye kıyanların, kalp kırıklıklarını hayal artıklarıyla yamayanların ve bitirmeye çalıştıkları hayatlardan bir şeyler biteceğini umanların öyküsü. Jonathan Safran Foer, kendine özgü hassasiyeti, yaratıcılığı ve benzersiz icatlarıyla bu muazzam romanında bir evliliğin çöküşünü, bir ailenin yaşamını ve İsrail’in yıkımına neden olan büyük Ortadoğu savaşını anlatıyor ve olaylar, adeta ağaç halkaları gibi, okuru da sarıp sarmalayarak iç içe geçiyor. Her şeyin bitiminde ve kalbin en derinlerinde, sadece ama sadece sızılar kalıyor.

 

Foer, yine kimsenin başaramadığını başarıyor ve yaşam akışını olduğu gibi, tüm güzelliği ve sefaletiyle sayfalara yansıtıyor, satırlarını yüreklerimize kazıyor. Hayat denen trajikomedinin insafına kalmış olan bizler... işte, bakın, buradayız, buradayız, buradayız.

 

 “Bu kitap, elinizden bıraktığınız zaman onu okumaya devam etmeniz için adeta yakarıyor.”

-New York Times-

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%47,4
%15,8
%15,8
%10,5
%10,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.04.2019

Katmanlarla örülmüş bir roman.

Dilini, anlatımını çok sevdiğim, Yahudi asıllı Amerikalı bir yazar olan Jonathan Safran Foer bu romanında bizi İsrail'de yaşayan bir ailenin yaşamına ortak ediyor.  Küçük hikayede; 3 çocuk sahibi olduktan sonra monotonlaşmış, çok sıradan giden evlilikleri birden bire karma karışık bir hal alan jacop ve julia'nın hikayesini okurken, büyük hikayede; İsrail’in yıkımına neden olan büyük Ortadoğu savaşını okuyorsunuz. Karakterlerin çok detaylı anlatıldığı, okuru hikayenin içindeymiş gibi hissettiren çok yönlü, güzel bir kitap. Keyifle okuyacağınızdan eminim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.