Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bu Kitaptan Kimse Sağ Çıkamayacak Kitap Açıklaması


Bir rastlantı önemsiz ama rastlanabilir arttıkça kuruntu kaçınılmaz olur.
İnsanın içini kemiren o amansız kuruntu...
Kendi ölümünü kurgulayan biri öngördüğü gibi öldüyse bu rastlantıdır. Peki, ölümünü kurgulayan herkes aynı şekilde ölüyorsa bu nedir? Böyle bir kitap edebiyatı mı içerir kehaneti mi?
Göz önünde olanla olmayanın ustaca örtüştürüldüğü Bu Kitaptan Kimse Sağ Çıkamayacak, arka planında İstanbul'un yer aldığı, yüksek temposuyla okuru sayfaları arasına çeken bir roman.
Kahramanlar arasındaki ilginç bağların izini süren hafiye okur: Sen de işin içindesin!Sayfa Sayısı: 224

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

DOSYA: Yeraltı Edebiyatı
Merve Fergökçe

“Yeraltı” deyince tam olarak gün yüzüne çıkmamış olanı vurgulayan bir tanım pek de yanlış olmaz: konuşmadıklarımızdan, düşünmediklerimizden, aykırı gördüklerimizden, standart akımın dışında kalan bir yerlerde içten içe kaynayan bir anlatım hatta yakarış ve ilgi çekme biçimi.

18. Yüzyıldan günümüze kadar süregelen bu önemli yazı biçimi; öncelikle cinselliğin, şiddetin, insan psikolojisinin dehlizlerinin, inanca ve ahlaka ters düşen her türlü tutumun övüldüğü, yüzlerin etik değerlere ters dönüldüğü bir oluşumdur ve “normal”e olan karşı duruşuyla edebiyatı besleyen en önemli kollardan biri haline gelmiştir.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%70
%20
%0
%10
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.07.2019

Akıcı, komik

Hoşuma gitti, komik ve sürükleyici. Hızlı okunan bir kitap.

13.06.2008

Yarım günlük bir kitap

Kitabın ismini beğenerek ve kısmen de yorumlarda aldığı puanlara bakarak aldığım bir kitap oldu. Kurgusu iyiye yakın ama bazı noktalarda mantık sınırlarını zorlayarak değinilmemiş konu bırakmamaya çalışmışlar. Başlanınca yarım günde biten bir kitap..

21.09.2007

Yazar da Kitabı da inşalah hakettiği yere yükselir

Herkese "okuyun ve içinde sürüklenin" diyerek tavsiye edebileceğim, okunuşu tatlı ve sürükleyici, konusu bir o kadar sizi alıp olduğunuz ortamdan ya da kafanızdaki sorunlardan uzaklaştıran çok güzel ve etkili bir eser. Okumanızı bekliyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.