Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Biz Boğulanlar

Biz Boğulanlar

Biz Boğulanlar

10/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Nur Beler
Yayınevi :

Dedalus

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Avrupa ve Amerika'da 1.000.000 Okura Ulaşan Destansı Masal!

"Bir palavracının uydurduğu bir masal, bir neslin destanına dönüşüyor. Melville'in ve Steinbeck'in bayılacağı, okumaya doymayacağı, bir kasabanın moderniteyle mücadelesinin hikâyesi."
-Washington Post-

"Biz Boğulanlar, daracık kanallardan geniş okyanuslara doğru açılan, zaferler ve mağlubiyetlerle paramparça olan mücadeleler halkasında dünya edebiyat tarihine meydan okuyan bir yapıt. Geniş omurgalı yelkenlisiyle usul usul Tolstoy'a yaklaşıyor!"
-New Republic-

"Bir anıt bu! Bir türkü bir destana dönüşürken tarihle şakalaşıyor, bize göz kırparken ona çimdik atmayı başarıyor!"
-Wall Street Journal-

Son zamanların en önemli Avrupalı yazarlarından Carsten Jensen'den baş döndürücü bir drama, bir destan. Biz Boğulanlar; ironik, çarpıcı, sürükleyici ve zekice. On dokuzuncu yüzyılın ortalarından İkinci Dünya Savaşı'na doğru yelkenlerini açan bu roman, Deniz'in hikâyelerini okura aktarırken oldukça renkli yazınsal teknikler kullanıyor. Kara'nın bahtsız kaderini, onun endüstriyelleşmesini, savaşlarını, acımasızlığını şiirsel bir düşe dönüştürüyor, bize hiç de yalan söylemeden yaşamımızın koca bir düş olduğunu hatırlatıyor. Her şey bittiğinde okuru şu soruyla başbaşa bırakıyor, Jensen: "Sahi, yaşanan her şey bir düş değil mi?"
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 784

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Dedalus

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 784

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059203067


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!