Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Sahtekar Gibi Düşünmek

Bir Sahtekar Gibi Düşünmek

Bir Sahtekar Gibi Düşünmek

9/10 - 5 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İndigo Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Neden Güveniyoruz?

Hem de her seferinde…

 

“Gerçek bir sahtekâr sizi bir şey yapmanız için zorlamaz, sizi kendiliğinizden suç ortağı olmaya teşvik eder. Bir şey çalmaz, biz veririz. Bizi tehdit etmek zorunda kalmaz, hikâyeyi biz kendi ellerimizle destekleriz. Biri bizi zorladığı için değil, kendimiz bunu istediğimiz için inanırız. Böylelikle ne istiyorlarsa -para, ün, güven, meşruluk, destek- onlara sunarız ve iş işten geçmeden neler olduğunu fark etmeyiz.”

 

Sahtekâr için herkes potansiyel bir kurbandır. Kendimize olan inancımıza karşın hepimiz bu numaraları yutabiliriz. Büyük sahtekârların dehası burada gizlidir, ikna edici cazibeleriyle en zeki ustaları bile etkileyebilirler. Onlar için bir kuantum fizikçisi ya da büyük bir holdingin CEO’su ömrünü bir devlet dairesinde geçirmiş emekliden farklı değildir. Zeki bir yatırımcının dolandırılma olasılığı pazara yeni girmiş bir acemiyle aynı oranda olabilir. Peki, bunu nasıl yapıyorlar? Onlara inanmamızı nasıl sağlıyorlar?

 

Bu kitap, sahtekârlık tarihiyle ilgili değil. Diğer yandan tarihin tüm dolandırıcılarına yorucu bir bakış da atmıyor. Bu kitap, daha çok en basitinden en zorlusuna kadar her bir düzenbazlık numarasının altında yatan psikolojik prensiplerin adım adım incelenmesi.

 

Nasıl yapıyorlar? Neden başarılılar?

Ve neden tekrar tekrar onlara inanmaya devam ediyoruz?

 

“Sahtekârlar, hikâyeleri ve insanoğlunun inanma ihtiyacı üzerine mükemmel bir araştırma.”

-Neıl Gaıman-

(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 15x23

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2017

Sayfa Sayısı : 336

Medya Cinsi : Ciltsiz

ISBN: 9786059144841


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!