Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Gönül Elçisi

Bir Gönül Elçisi

Bir Gönül Elçisi

Duy Sesimi, Tut Elimi

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İmleç Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan "Gönül Elçileri" projesi, tüm halkımıza bir "Çağrı" projesidir. "Gönül Elçileri" projesi Başbakanlık ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilmiştir. "Her çocuğun bir aileye ihtiyacı vardır," düşüncesinden yola çıkılarak böyle bir proje oluşturulmuştur.

Çocuk Esirgeme kurumlarında koğuş sistemi 2014 yılında tamamen kaldırıldı. Bu amaçla "Çocuk Evleri" projesi uygulamaya geçirildi. Bu evlerde beş altı kişilik gruplar halinde çocuklar yerleştirilmektedir. Bakıcı anneler eşliğinde aile ortamı sağlanmaya çalışılmaktadır. Amaç, insan mutluluğunu sağlayabilmektir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, sabretmeyi bilen, gönlü geniş, bir şeyler verebilen insanların, gönüllü "Koruyucu Aile" olmasını destek- lemektedir. Çocuk Evleri'nde korunan her çocuğu bir aileye kavuşturmaktır. Projenin amacı budur.

Devletimiz halkımızı "Koruyucu Aile" olmaya davet etmektedir. Bu çağrıya kulak vermenizi, bu sosyal projede görev almanızı beklemektedir. Ben gönüllü bir "Gönül Elçisi" olarak yaşadıklarımı paylaşmak istedim. Bu "çağrı"nın bir nebze sesi olabilmek istedim. Bu kutsal davete destek olmak istedim. Olabildiysem, ne mutlu… Koruyucu aile sayısının artması için bu kitabın elden ele gezmesi dileğiyle...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmleç Kitap

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 80

Dil : Türkçe

ISBN: 9786054262519


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!