Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Bilim Adamının Romanı

Bir Bilim Adamının Romanı

Bir Bilim Adamının Romanı

Bütün Eserleri 5

9/10 - 46 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

İletişim Yayıncılık , M.E.B. Dizisi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Oğuz Atay’ın hocası İTÜ İnşaat Fakültesi profesörlerinden Mustafa İnan’ın hayatının roman kurgusuyla anlatıldığı Bir Bilim Adamının Romanı, 1975 yılında Bilgi Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Bir Bilim Adamının Romanı özet olarak Mustafa İnan’ın yoksulluk içerisinde başlayan hayatının dünyanın en güzel unvanı olan “bilim adamı”nı hak edişindeki müthiş hikaye anlatılmaktadır. Bir Bilim Adamının Romanı ana fikri ne kadar zorluk içerisinde yaşanılsa da ahlakî değerlerden ve özünden hiçbir şey kaybetmeden nasıl başarıya ulaşılabileceği şeklinde özetlenebilir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara tavsiye ettiği eser, İletişim Yayınları’nın özenli çalışmasıyla okurları etkilemeye devam ediyor.

 
Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2004


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 1987

Sayfa Sayısı : 280

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754700671


Yorumlar (2)

İTÜ nün efsanevi rektörü Mustafa İnan

İTÜ nün efsanevi rektörü Mustafa İnan´ın hayat hikayesini okumak bana çok şey kazandırdı.

farklı

Popüler bir ikonun değil de altın değerinde bir bilimadamının hayatını anlatan, belki de türünün Türkçe yazılmış tek örneği. Bu ülkeyi vatan yapan tek tük insanlardan birinin yaşamını ve eserlerini öğreneceksiniz bu biyografi sayesinde. Okurken babamdan da çok şey buldum Mustafa İnan hocada. Benim babam da Anadolu'nun içinden çıkmış, sıfırdan en yükseklere gelmiş gerçek bir bilim ve bilgi adamıydı ve aynı sıkıntılar içinde aynı yaşlarda vefat etti. Böyle insanların ölümsüzleşmesine, daha doğrusu ölümsüz olduklarının bizce de bilinmesine katkı sağladığı için Tutunamayanlar'ın büyük yazarını bir kez daha saygıyla anıyorum.