Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Esra Nuray Sezer hanımefendi otobiyografi gibi bir eser sunmaktadır. Fakat bu eserde kendi özgeçmişini değil yaşadıkları üzerinden olayları ve fikirleri konuşturmaktadır. Evlilikte, nikâh törenlerinde sık kullandığım 4S kuralının yansımalarını onun anlatımlarında gördüm.

Sevgi, Saygı, Sabır ve Sadakat…

Bu kavramların canlı örneklerini okumak isteyenler için bu kitap güzel bir numune oluşturma özelliğini taşıyor. Özellikle günümüzde çocuk yetiştirirken, çocuğunu kendi değerlerine uygun yetiştirmekte zorlanan aileler için faydalı bir kaynak kitap olacağını söyleyebilirim.

Otobiyografi tarzı eserleri yazanların taşıdığı bir risk vardır. Kendilerini övmekten ve övgü ile beslenmekten zevk almak gibi. İtiraflarının ve hatıralarının hep egolarını parlatan yönlerini öne çıkarırlar. Bu eserde bunu görmüyoruz. Hatta "Eşini, işini, aşını beğen ama kendini beğenme" gibi kadim bilgeliğin vurgularına rastlıyoruz.

Dikkatimi çeken diğer bir özellik evi "Nur Mektebi" yapma çabasının çokça güzel örneklerine yer verilmesi ve olumlu sonuçlarının görülmesiydi.

Kendisini bu güzel çalışması için tebrik ediyorum, iyi eş olma çabasında ve iyi çocuk yetiştirme derdinde olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.
-Prof. Dr. Nevzat Tarhan-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Selis Kitaplar

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.