Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Beni Asla Bırakma

Beni Asla Bırakma

Beni Asla Bırakma

8/10 - 54 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Yatılı okul Hailsham'ın öğrencileri, bahçe duvarının arkasındaki karanlık ormandan çok korkarlar. Hafta sonları veya tatillerde evlerine gitmez., Hailsham'dan önceki yaşamlarını hatırlamazlar. Dış dünyayla bağlantıları yoktur. Öğretmenler değil, gözetmenler tarafından eğitilirler. Spor ve sanata büyük önem veren gözetmenler, Hailsham öğrencilerine sürekli özel olduklarını hatırlatır ve bedenlerine çok iyi bakmaları gerektiğini tekrarlar.
Kazuo Ishiguro, yayımlandığı yıl Time tarafından İngilizce yazılmış en iyi 100 roman listesine alınan Beni Asla Bırakma'da, yıkıma götüreceğini bile bile kendi kaderini kabullenenlere odaklanmış görünüyor.Sayfa Sayısı: 272

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2007

Sayfa Sayısı : 272

Dil : Türkçe

ISBN: 9789750811876


Yorumlar (9)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
yetersiz

konu ilginç ama iyi işlenmemiş filmi seyretmedim kesin film güzeldir.kurgudaki eksiklikler insan klonlama konusunda ileri ama kasetçalar kullanan bir toplum..klon insanların organ bağışını sorgulamadan tükeneceğini bile bile bu yolda ilerlemesi..edebi yönü de yeterli değil..tamamen bestseller mantığı ´´öv ki çok satılsın´´..önermiyorum..

İlginç bir kitap

Sıradışı bir roman arıyorsanız hemen alıp okuyun derim. Çok keyifle okuduğum bir kitap. Tavsiye ederim.

Olay değil durum

Kitap birbiri ardına gelen heyecanlı olayları değil, kahramanların sıradışı ama bir o kadar da sıradan yaşanan rutinleşmiş hayatlarını bir durum öyküsü olarak sunmuş bizlere. Ben önce filmi izledim... Film çok iyi işlenmiş olduğu için araştırırken kitaba denk geldim ve elime ulaşmasını sabırsızlıkla bekledim. Bende iz bırakan, ütopikte olsa bir çok şey için geç kalmışlığın hissini veren bir kitap.