Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Belzhar

Belzhar

Belzhar

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
Yayınevi :

Pegasus

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

 

“Wolitzer, arzuların karanlıklarını aydınlattığı muhteşem bir hikâye anlatıyor. Yazar, dostluklardaki derin adanmışlıkları anlatırken her zamanki gibi gözlemci yanını ortaya çıkarsa da romandaki esas büyü, yazma eylemine eşlik eden kendini keşfetme yolculuğu. Wolitzer, okurlar için okumanın ve yazmanın kutsallığını ve aşkınlığını yücelten bir dünya kurgulamış.”

-The New York Times Book Review-

 

“Uzun zamandır hiçbir kitap beni bu denli içine çekmemişti; koltuğumun ucuna ilişip yüreğim ağzımda okudum. Hikâyenin nereye varacağına dair en ufak fikrim yoktu ama götürdüğü yere gitmeye can atıyordum. O kadar ustaca yazılmış ve acı verecek kadar güzel ki elimden bırakamadım.”

-Jacqueline Woodson, National Book Award ödüllü yazar-

 

“Wolitzer, gizdökümcü yazının gücünü Plath’in mirası ve gençlerin iç dünyasıyla harmanlayarak ortaya çok değerli bir roman çıkarmış.”

-Entertainment Weekly-

 

“Yazar üzüntü, suçluluk ve öfkeyi bütün açıklığıyla ve zaman zaman ironik bir dille kaleme alıyor. Çok güçlü ve özgün bir roman.”

-Publishers Weekly-

 

“Mizahla hayat bulan unutulmaz karakterleri ve ancak son sayfalarda ortaya çıkan gizemiyle Belzhar, insan hayatında travmanın rolünü sürükleyici bir şekilde ortaya çıkarıyor.”

-BookPage-

 

“İnsan ruhuna dair sürükleyici bir keşif… Wolitzer’ın genç kahramanları hayat dolu ve kusurlu ruhlarıyla hem gerçek hem de fazlasıyla ilginç.”

-Kirkus Reviews-

 

“Travmaya, güvene ve zafere dair zekice yazılmış, sürükleyici bir roman.”

-School Library Journal-

 

 

ORADA, YİTİRİLENLERİN BULUNDUĞU BİR YER VAR

 

Hayat adil olsaydı, Jam hâlâ New Jersey’deki evinde, sevimli erkek arkadaşı Reeve’in yanında olurdu. Birlikte eski skeçler izler, kütüphane rafları arasında öpüşürlerdi. 

Elbette, hayatını değiştirmesi beklenen “edebiyatta özel konular” dersine kaydolduğu Ahşap Ahır yatılı okuluna da gitmezdi. 

Ancak hayat adil değildir. Reeve gideli neredeyse bir yıl olmasına rağmen Jam hâlâ onun yasını tutmaktadır. 

Günlük yazma ödevi verildiğinde Jam, Sylvia Plath’ın Sırça Fanus adlı eserinden esinlenerek arkadaşlarıyla Belzhar adını verdikleri gizemli bir dünyaya adım atar ve buranın, geçmişin onarıldığı bir âlem olduğunu keşfeder. Reeve’in kollarıyla onu yeniden sardığını hisseder. Ancak günlüğün sayfaları dolmaya başlayınca saklı gerçeklerle yüzleşmeli ve yitirdiği aşkına yeniden kavuşmak için neleri feda edeceğine karar vermelidir. 

The New York Times’ın çoksatan yazarı Meg Wolitzer’dan ilk aşk, derin yas hali ve kabullenmenin gücüne dair nefes kesici ve şaşırtıcı bir hikâye. 

 

“Wolitzer, Belzhar’da kalp kırıklıklarını, gerçek hayattaki trajedileri doğaüstü bir katarsisle harmanlayarak ele alıyor. Romanın girişi ne kadar ilginç ve umut vericiyse, hikâyenin kendisi de bir o kadar dokunaklı.”

-VOYA-

 

“Büyülü gerçekçilik dokunuşuyla aşkın, yitirmenin, ait olmanın ve kabullenişin hikâyesi. Bayıldım.”

-The Bookseller -

 

 

Kitap Editörü: Selma Altıntaş Bursalıoğlu

Kapak Uygulama: Fatma Can

Sayfa Tasarım: Ezgi Gültekin

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 272

Ebat : 13,5 x 21

Dil : Türkçe

Orijinal Adı : Belzhar

ISBN: 9786052994405


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!