Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Pamela Druckerman’ın 27 dile çevrilen ve satış rekorları kıran  kitabı “Bringing Up Bébé” artık Türkçe!

 

Amerikalı Bir Anne Fransız Usulü Ebeveynliğin Sırrını Keşfediyor…

 

Amerikalı gazeteci Pamela Druckerman Paris’te yaşadığı sırada bebek sahibi olduğunda “Fransız usulü bir ebeveyn” olmak gibi bir niyeti yoktu. Ta ki Fransız bebeklerin daha iki-üç aylıkken gece boyu deliksiz uyuduğunu, haşlanmış sebzelere bayıldıklarını ve ebeveynleri keyifle cafélerini yudumlarken bir kenarda sakince kendi başlarına oynayabildiklerini keşfedene dek!   

 

Dahası tüm bunları yaparken bu çocuklar gayet canlı, meraklı ve yaratıcı görünüyorlardı. Bu nasıl olabilir? İşin sırrı nedir?

 

Bez çantasına sıkıştırdığı not defteri ile Pamela, bunun nedenini nasılını öğrenmeyi kafasına koyar. Fransızların sadece farklı bir ebeveynlik yaklaşımları olmadığını, çocuğun aslında kim (ya da ne) olduğuna dair de bambaşka bir bakış açıları olduğunun farkına varır.

 

Bebeğinize Fransız Kalın! Çok eğlenceli bir diller yazılmış bir aydınlanma hikâyesi…

 

Bu kitap tüm kendi yetişkinlik hayatlarını şifalandırmak, parlak, iyi huylu ve maceracı çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveynler için…

 

“An itibarıyla sekiz yıldan fazladır ebeveynim ve itiraf etmeliyim ki, hiçbir ebeveynlik kitabını bitiremedim. Fakat bu, karşı konulamaz bir kitap.”

-Slate-

 

“Üç çocuk büyüten Druckerman kendisiyle dalga geçmeyi iyi biliyor. Kitapta uyku savaşlarını kazanmanın ipuçları da yer alıyor.”

-Daily Mail, London-

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%30
%10
%30
%20
%10
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.08.2019

hayal kırıklığı

Kitabı çok büyük beklentilerle alırsanız, hayal kırıklığı yaşamanız mümkün. Birçok kişi tarafından tavsiye edilmesine karşı kitap çocuk gelişimi konusunda bir rehber niteliği taşımıyor. Kitabın sonunda Fransız ebeveynlerin çocuk gelişimi konusunda yaklaşımını öğrenmiş oluyorsunuz ancak uygulanan yönteme ilişkin yeterli ayrıntıda bilgi içermiyor. Kitap hikaye tarzında okuması kolay ve eğlenceli, daha fazlasını beklememek lazım.

23.08.2019

Hayal Kırıklığı

Kitabı çok büyük beklentilerle alırsanız, hayal kırıklığı yaşamanız mümkün. Birçok kişi tarafından tavsiye edilmesine karşın kitap çocuk gelişimi konusunda bir rehber niteliği taşımıyor. Kitabın sonunda Fransız ebeveynlerin çocuk gelişimi konusunda yaklaşımını öğrenmiş oluyorsunuz ancak uygulanan metodolojilere ilişkin yeterli ayrıntıda bilgi içermiyor. Üstelik uyku konusunda anlatılan eğitim metodu pozitif ebeveynlik ile ne kadar örtüşüyor tartışılabilir. Kitap hikaye tarzında okuması kolay ve eğlenceli, daha fazlasını beklememek lazım.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız