Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Azap Ortakları - 2 CiltTakım

Azap Ortakları - 2 CiltTakım

Azap Ortakları - 2 CiltTakım

9/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar:
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Azap Ortakları, Erol Toy romancılığının, Türkiye kimliğini tanıma, tanımlama ve tanıtma serüveninde tarihsel kesit ürünlerinden biridir.

Roman, Osmanlı devletinin ilk kuruluş evresinde, yüzyılın son yarısında başlar. Simavna Kadısıoğlu Şeyh Bedreddin ekseninde, genişleme, gelişme ve yükselişin gizeminde dolana dolana düşüş ve kargaşanın gizine dalar. Devrimin olağanüstü gerçeğinde devrimcinin görkemli trajedisiyle yüzyılın ilk çeyreğini kapsayan ikinci kuruluş döneminde sona erer.

İlk yayınlandığı 1973'ten Erol Toy'un katı yasaklara çarptığı 1980'lere kadar bazen yılda iki kez basılarak on binlerin ilgisini kazanan Azap Ortakları, uzun bir aradan sonra yeni basımıyla yeniden okur karşısında.Sayfa Sayısı: 1068

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Cumhuriyet Kitapları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 1068

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055525675


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
3 cilt?

benim yaz yayınlarından aldığım set 3 ciltten oluşuyordu. toplam 1181 sayfa.bu yayınevi sanırım 2 kitap halinde sunmuş.sayfa sayısı yaklaşık aynı.almayı düşünenler için faydalı olur umarım.

bu kitap benim için hazinedir.bedreddin ve müridleri egemen sınıfın tarihçileri tarafından yaşamamış gösterildiler. tarih kitaplarında yaptıklarına sadece ayaklanma dediler.Şeyh bedreddin tarihteki en eski ve en bilinçli devrimci devleti kurmuştur. ve bu devlet kuruluşunun 5. yılında şehzade ordusu tarafından yok edilmiştir. Bu onurlu insanların yazdığı destanın romanıdır azap ortakları.mutlaka okuyun.

sevdanın güzelliğinde
canın cana hasretinde
yananlara selam olsun.

Bir destan bu kitap!

Destan gibi bir kitap bu! Yazar, Anadolu Türkçesini de çok güzel kullanmış... Yayınevi ise mükemmel bir kitap sunmuş okura...Şeyh Bedrettin, Börklüce Mustafa ve Torlak Hu Kemalÿ; Anadolu´da kurulan ilk komünal toplumun önderleri olmuşlar ve Anadolu emek tarihine en önemli tuğlayı koymuşlar. Kitabı çok sevdim ve bu tarz kitap sevenlere öneriyorum.

Anadolu´daki ilk komünistler...

Tarihi niteliği olan ve okudukça ciddi bir bilgi birikimi alacağınızı kesinlikle düşündüğüm kitaptır. Özellikle Şeyh Bedreddin ve Börklüce Mustafa´ya dair çok fazla bilgi olmadığından romanı okudukça bu kişilikler hakkında da ciddi bir bilgi birikimizin oluşuyor. Ama son olarak söyleyeceğim Anadolu´daki ilk komünist hareketin başlangıcı olan olaylar zincirine dair çok öğreneceğiniz şeyler var...