Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Atatürk'ün Sırdaşı Kılıç Ali'nin Anıları

Atatürk'ün Sırdaşı Kılıç Ali'nin Anıları

Atatürk'ün Sırdaşı Kılıç Ali'nin Anıları

8/10 - 14 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Derleyen: Hulusi Turgut
  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Ben, sözünü edeceğim olayları tarihtir diye anlatmayacağım. Bu, gelecek nesillerin işidir. Benim yazdıklarım tarih gerçeklerini aydınlatacak bir kaynak olursa ne mutlu bana."
Çok genç yaşta Atatürk'ün silah ve mücadele arkadaşı, vefatına kadar da onun en güvendiği dostlarından, sırdaşlarından olan Kılıç Ali, kendi gözünden ve kendi yaşadıklarından, tanıklık ettiği olaylardan yola çıkarak Kurtuluş Savaşı ve sonrasını anlatıyor... Oğlu Altemur Kılıç'ın gün ışığına çıkardığı belge ve anıları, gazeteci-araştırmacı Hulûsi Turgut derledi.Sayfa Sayısı: 794

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2005

Sayfa Sayısı : 794

Dil : Türkçe

ISBN: 9789754586176


Yorumlar (2)

Çok değerli bir eser..

Uzun zaman önce almıştım kitabı ama okumaya firsatım olmamıştı. Altı çizilesi o kadar çok cümle var kı kalemi elinizden bırakamayacaksınız. Atatürk hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isteyeler muhakkak okumalı.

Mutlaka tavsiye ediyorum

2 yıl kadar önce Bodrum'da satın aldığım kitabı henüz okuma fırsatım oldu. Çok değerli bir kitap. Kurtuluş Savaşı'mızın başından, Gazi'nin son nefesine dek yanında olan sadık yaverinin anıları, beni ilk kez o döneme götürdü. Gazi'nin özel yaşamı ve o dönem hakkında bir çok, ilginç bilgiyi ilk kez bu kitapta okudum. Biraz kalınca olması ürkütmemeli, çoğu bölüm ilgiyle, heyecanla çabucak okunup bitiyor. Türkçesi hemen hemen kusursuz. Küçük puntolarla basılmış olması dışında harika bir kitap. Mutlaka okunmalı. 2 yıl önce aldığım elimdeki kitabın üzerinde hala "35 milyon TL" etiketi duruyor. Buradaki fiatı da gayet uygun. İş Bankası Yayınları arasında en çok satanlar arasında olması beni hem şaşırttı, hem sevindirdi. Çünkü hiç tanıtımına rastlamadım daha önce. En çok satanlar arasında en üst sıralara çıkması gereken bir eser.