Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Anne Babacığım Lütfen Bu Kitabı Okur musun?

Anne Babacığım Lütfen Bu Kitabı Okur musun?

Anne Babacığım Lütfen Bu Kitabı Okur musun?

9/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Çizgi Kitabevi

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Biz ne yapacağını bilmeyen ana-babalar kuşağıyız..! Dünyanın eski dünya, ülkemizin eski ülkemiz, insanların eski insanlar olmadığını, değişim rüzgarlarının çoktan fırtınaya dönüştüğünü bir çağda çocuk yetiştiriyoruz. Bu kitap; hızlı toplumsal ve teknolojik gelişmenin yaşandığı, iş hayatının değiştiği, nüfus hareketlerinin sürdüğü, aile yapısının ve aile bireylerinin fonksiyonlarında değişmelerin meydana geldiği, kadının çalışma hayatının içine daha fazla oranda girdiği, genç kuşakta sağlık ve gelecek kaygısının arttığı, suç işleme eğiliminde inanılmaz yükselişklerin yaşandığı, madde bağımlılarının ve zararlı alışkanlıklara sahip kişilerin sayısında patlama olduğu, vasıflı insan gücüne duyulan ihtiyaçla birlikte işsizliğin sürekli tırmandığı, doğru ile yanlışın, iyi ile kötünün iç içe girdiği ve değerlerin ters yüz olduğu, eğitim düzeninde niteliğin giderek azaldığı günümüz Türkiye'sinde Eski Yöntem ve Anlayışlara Göre Çocuk Yetiştirilemeyeceğini Kabul Eden ve Kendi Ebeveynlik Anlayış ve Sorumluluklarını Yeniden Gözden Geçirmek İsteyen Anne-Babalar İçin İyi Niyetli Bir Çalışmadır. "Öğretmenim Lütfen Bu Kitabı Okur Musun...!" ismini taşıyan kitabımıza gösterilen büyük ilgi, özellikle anne-babalara dönük böyle bir kitabın yazılması konusunda bizi cesaretlendirdi.Sayfa Sayısı: 228

Baskı Yılı: 2002


Dili: Türkçe
Yayınevi: Çizgi Kitabevi

İlk Baskı Yılı : 2002

Sayfa Sayısı : 228

Dil : Türkçe

ISBN: 9799758156565

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

Halen Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan, üç çocuk babası Yılmaz, aldığı eğitim ve çocuklarının öğretmenliği sayesinde edindiği deneyimlerini birleştirerek “Nasıl anne baba olunmalıdır?” sorusuna cevap arıyor. Kitaba başlarken kabaca bunun üç koşulu olduğunu söylüyor: (1) Kendi davranışlarını eleştirel bir yaklaşımla değerlendirebilmek, (2) hatalardan dönebilme olgunluğunu gösterebilmek ve (3) gelişmek, daha güzeli elde etmek konusunda istek ve çaba içinde olmak. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

Okuyun

Her anne ve babanın mutlaka okuması ve feyz alması gereken bir kitap. Çocuklarımızı büyütürken o kadar çok yanlış davrandığımız zamanlar oluyor ki onların kimi zaman neden gerek okulda, gerekse ileriki yaşantılarında sorunlu bir birey olduklarını anlamak güç değil. Anne ve baba olmak gerçekten zor bir meslek. Bu mesleği elimizden en son gelen noktaya kadar iyi yapmak durumundayız. Kitapta değişen çağa ayak uydurmak zorunda kalmanın yanında, çocuklarımıza neyin doğru olduğunu anlatmak, hayır diyebilmek, anne ve baba olarak birlikte hareket etmek ve en önemlisi de onları sevdiğimizi çeşitli yollarla göstermenin çok önemli olduğu vurgulanıyor. Yazarın kendi hayatından anektodlarla renklendirdiği kitap doğru anne ve baba olma üstüne yazılmış güzel kitaplardan birisi.