3,5/5 - 16 Kişi Yorum Yap
22,78 TL
34,0 TL %33
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Locus En İyi Roman Ödülü


 


Karanlığın Sol Eli ve Sürgün Gezegeni gibi unutulmaz kitapların dahil olduğu Hainli Döngüsü’nün özenli bir parçası olan Anlatış, 1974’te yayımlanan Mülksüzler’in ardından Le Guin’in yazdığı ilk Ekumen ve şimdilik, yazarın kaleminden çıkmış son bilimkurgu romanı.


 


Bu kitapta Le Guin, çoğu eserinde olduğu gibi yine ötekilik ve iletişim gibi temalara eğilerek önyargılarımıza ayna tutuyor. “Din” kavramını sorguluyor ve son derece politik bir bilimkurgu sunuyor. Yine de Le Guin, tüm bunların ötesinde edebiyatın kendisine dönüyor, çünkü bu romanın odağında birçok önemli değeri simgeleyen bir kültür, usul usul sürdürülen bir gelenek var: Hikâye anlatıcılığı.


 


Edebiyat ve tarihle arası iyi olan Sutty, baskıcı bir rejimin altında değerlerin nasıl kaybolduğunu, tarihin nasıl silindiğini görmek, bu rejimin ulaşamadığı noktalardaki direnişi incelemek, efsanelerde bahsedilen hikâye anlatıcılarının dünyasını keşfetmek için Aka gezegeninde bir yolculuğa çıkar. Geride bıraktığı dünya ile vardığı dünya arasındaki farklar dehşete düşürücü, benzerlikler ise düşündürücüdür.


 


Anlatış, dinlemek, anlamak ve inanmakla, hakikati tanımlamaya çalışmakla ilgili bir yolculuk öyküsü.


 


“Le Guin Anlatış’ta kurgusunu hem şairane yazıyor hem de alegorinin derinliğiyle kusursuzca birleştiriyor.”


–Jonathan Lethem


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 

 

Puanlamalar

%43,8
%37,5
%0
%18,8
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.01.2019

Nesnelere sarılma, onlar seni yavaşlatır. Üzerinde taşımaya değer olan tek şey, aklında tuttukların olsun.

Başarılı çevirilerle kitaplardan keyif almak olağanüstü. Tereddütsüz bir şekilde alıp okumalısınız. Yıllar hatta yüzyıllar geçse bile her zaman konusu ve yaşanan olaylar geçerliliğini sürdürecek bir kitap.  Düşünün ki şu ana kadar bildiğiniz, yaptığınız, (sizi siz yapan şeyler) ve yaşadığınız ne varsa değişime uğruyor, diyorlar ki hepsini unutacaksınız verilen yeni şeyleri ezberleyip yapacaksınız. Çoğu şey artık yasak ve sürekli takip altındasınız. Kendinizi nasıl hissederdiniz!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız