4/5 - 13 Kişi Yorum Yap
34,2 TL
45,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 23 Eylül
Standart Teslimat : 24 - 30 Eylül
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm Android programcıları için hazırlanan bu akademik kaynak, Android Studio üzerinden anlatımlı örneklerle ve uygulamalar içeren DVD ile birlikte geliştiricilere Android’in kapılarını açıyor.


 


Bu kitap 2011 yılından beridir, üniversitede Android üzerine açılmış ilk lisans derslerini okutan deneyimli  eğitimci Aykut TAşdelen tarafından kaleme alındı. Bu nedenle kitap, konuları pedagojik bir sistematiğe göre ayrıştırıp, akademik bir ciddiyet içerisinde ele alıyor. Konunun arka planını anlatmayı hedefleyen Taşdelen, ekran görüntüleri ile doldurulmuş yüzeysel içerikli bir kitap yerine, bazı noktalarda Android kütüphanesinin kendi kaynak kodlarından alıntılar yaparak -sadece bir şeyin nasıl yapıldığını değil aynı zamanda o görevi yerine getiren sınıfların nasıl yazıldıklarını anlatıyor- ayrıca UML ile modellemeler yaparak, kütüphanenin tasarım detaylarını da inceliyor. Teori ve pratiğin ayrılmaz bir bütün olduğu gerçeğinden yola çıkılarak, kitap Android üzerine uygulama geliştirme isteyen kişiler için bolca örnek kod içeriyor ve kaliteli kodlama için çeşitli teknikler öğretiyor.


 


Java, C# veya C++ dillerinden herhangi birisinde belirli bir seviyeye gelmiş programcılara, Android programlamayı başlangıcından ileri seviyeye kadar öğretmeyi hedefleyen kitap, Android dünyasındaki son yeniliklere göre hazırlandı. Örneğin anlatımlar Eclipse yerine Google’ın resmi IDE olarak kabul ettiği Android Studio üzerinden yapılıyor. Ayrıca Lollipop gibi yeni versiyonlarla gündeme gelmiş olan ART gibi yeni olgular anlatılıyor ve API versiyonlarındaki son güncellemeler ele alınıyor. Kitap C# ve C++ programcıları için Java’nın bu iki dilden farklılıklarını (sıfırdan Java anlatmadan) ek bir bölümde  özetliyor.


 


Kitapla birlikte, her bölümde anlatılan kod satırları ile ilgili daha fazla örnek içeren DVD kullanıcılara sunuluyor. DVD’de her bölüme göre ayrı ayrı düzenlendi. Kitapta anlatılan konularla ilgili daha fazla örnek ve kod, Android Studio formatında yer alıyor.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%69,2
%15,4
%0
%7,7
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.06.2016

Güzel

Kitap Android'i tanımak ve programlamak için gayet güzel kaynak. .NET geliştirici olarak .NET üzerinden örnekler verilmesi Java'yı sıfır bilen biri olarak tanımamı sağlıyor. Konu bütünlüğü var. Tabi programlama ile ilgili hiç bilginiz yoksa tavsiye etmem çünkü kodlar fazlasıyla yabancı gelebilir. Bundan önce C   veya C

11.03.2016

Başarılı

Kitap gayet başarılı, anlaşılır şekilde kaleme alınmış ve konuların düzeni yerli yerinde.

Yalnız okurken ilgimi çeken bazı noktalar oldu:
- Yazarın .NET hayranlığı olduğu kesin. Android (dolayısıyla Java) ile ilgili bir kitapta .NET´in bu kadar zikredilmesi hoş görünmüyor.
- Yazar, neredeyse her bölümde UML ve Dizayn Patternleri kitabını önermiş. O kadar fazla önerme var ki, bu kitabı okumadan önce sipariş etmeyi düşünüyordum ama neredeyse almaktan vazgeçtim.
- Webservisler ile ilgili kısım çok kısa işlenmiş. Bu kısım daha geniş tutulup 3. parti kütühanelere de yer verilebilirdi (Volley, Refrofit gibi...).

Tabi bunlar kişisel kanaatimdir. Elimde basılmış birçok Android kitabı mevcut. Hiçbiri bu kitap kadar başarılı değil. Kesinlikle alıp başucuna konulması gereken bir kitap.

17.12.2015

Android Ansiklopedisi

Android için ansiklopedi gibi uç uca bir kaynak arayanlar bu kitabı mutlaka almalı. Kitap aynı konudaki diğer kitaplardan farklı olarak konulara çok detaylı yaklaşıyor. Özellikle Javaya yabancı bir Cÿ# programcısı olarak ek bölüm olarak verilen Cÿ# ve C++ tan Javaya hızlı geçiş bölümü çok işime yaradı. Zaten yazar aynı zamanda bir .NET programcısı olduğu için android´e o gözle bakmış. Yalnız kitap dizayn patern gibi konularda eksik olduğumu görmemi sağladı. Bunun içinde yazarın UML ve Dizayn Paternleri kitabını almayı düşünüyorum. Ayrıca RESTful web servis yazma ve kullanma kısımlarını kendi adıma çok ufuk açıcı buldum. Olumsuz olan tek eleştirim Cÿ# ve XAMARINE kısmına az yer verilmiş olması. Kabul etmem gerekirki bu kitabın fokus olduğu şey Java ile programlama ama yinede insan XAMARINE de Aykut hocanın kaleminden öğrenmek istiyor. Teşekkürler

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.