Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Algoritma Geliştirme ve Veri Yapıları

Algoritma Geliştirme ve Veri Yapıları

Algoritma Geliştirme ve Veri Yapıları

Bilgisayar Bilimde Uygulamalı Çözümlü Örnekleriyle

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Papatya Bilim

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Algoritma geliştirme ve veri yapıları konusu bilgisayar bilimi için en temel konularından birisidir. Bilgisayar olimpiyat soruları incelendiğinde görüleceği gibi soruların büyük bir kısmının algoritma ve veri yapıları konularından seçilmiştir. Bu kitapta; önce algoritmalar ve veri yapıları üzerine temel kavramları ele alındıktan sonra sırasıyla veri modelleri, veri yapıları, algoritma tasarımının şekilsel ifadesi, arama sırlama algoritmaları, bağlantılı listeler, kuyruk ve yığın yapıları, ağaç veri modeli, graf veri modeli, durum makinaları ve biçimsel diller, rekürsif algoritmalar, dizinli dosyalama yapısı ve veri sıkıştırma teknikleri ele alınmıştır.

Bu kitap; bilgisayar bilimine dayalı bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri ve enformatik bölümleri için en temel kaynak eser niteliğindedir; ilgili konular bilinmesi gereken temel standart konulardır, denilebilir.

Konular hem teorik olarak anlatılmış hem de bolca örneklerle desteklenmiştir; verilen program veya kaba kod örnekleriyle konuların pekiştirilmesi sağlanmaya çalışılmıştır. Ayrıca her bölüm sonuna konuyla ilgili sorular eklenerek kişinin kendi kendisini sınaması amaçlanmıştır.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Papatya Bilim

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 304

Dil : Türkçe

ISBN: 9789756797945


Yorumlar (0)

Henüz yorum yapılmadı!