Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Alex de Souza

Alex de Souza

Alex de Souza

8/10 - 29 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

İndigo Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Alex, kuşkusuz birlikte çalışma ayrıcalığına eriştiğim büyük bir oyuncuydu. Maç okuma yeteneği olağanüstüydü, zeki ve teknikti, sahada olup bitenleri gözden kaçırmıyor ve topa akıl almaz bir kolaylıkla dokunuyordu. Onun futbolu klasik ve rafineydi.

Saha kenarından, sonraki hamlelerini çoğu zaman tahmin edemiyordum. Fakat o, öngörüsüyle yapılması gerekenleri diğerlerinden önce düşünüyordu. Hiç kuşkusuz, Brezilya futbolunun en büyük oyuncularından biriydi. Fakat Dünya Kupası'na katılma fırsatı verilmeyerek adaletsizliğe maruz kaldı. Bence 2002'de Brezilya Milli Takımı'nda yer almalıydı.

Kendisi yıldız olduğu halde, sizi idolleştiren biriyle çalışmak pek kolay değildir, fakat sonuçta, onun ve kurduğu o güzel ailenin dostu olma hazzına eriştim. Fenerbahçe'de onun gibi örnek bir profesyonelle çalışmak işimi kolaylaştırmıştı. Takım için önemini gösterme niyetiyle zaman zaman, ondan çok şey talep ettim. Alex bir liderdi ve takımdan yana aldığı her tutum önemliydi. Daha fazla sorumluluk üstlenmesini hedefleyerek, onu kaptan yaptığımda, hemen sorumluluğu üstlendi ve takıma liderlik yaptı. Türkiye'de birlikte çok mutlu anlar yaşadık.

Alex, tüm yaşamını futbola adayarak elde ettiği parlak kariyerini kısa bir süre önce sonlandırdı, sıra dışı futbol yıldızlığının, saha dışındaki tavırlarının yanı sıra bencillikten uzak tutumunun şekillendirdiği bir kişiliğe sahipti. Bütün bunlar onun futbolculuğunu ve eşsiz kişiliğini daha da belirginleştiriyordu.

Zico, Brezilya Milli Takımı'nda 10 numaralı formayı giydi, üç Dünya Kupası'nda (1978, 1982 ve 1986) oynadı; 2006-2007 ve 2007-2008 sezonlarında Fenerbahçe'yi çalıştırdı.
(Tanıtım Bülteninden)

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 14x22

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2016

Sayfa Sayısı : 304

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059144742


Yorumlar (4)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
O SADECE BİR FUTBOLCU DEĞİLDİ

BİR ÖRNEK İNSAN OLARAK OKUNMASI GEREKEN KİTAPLAR ARASINDADIR. AYRICA ALEX SADECE BİR FENERBAHÇE FUTBOLCUSU DEĞİLDİ O BİR DÜNYA OYUNCUSU İDİ. AYRICA BUNU SADECE FUTBOLU İLE BAŞARMADI ÖRNEK HAYAT VE DAVRANIŞLARIYLA DA DESTEKLEDİ. BELKİ DE BU YÜZDEN KİTABI YAZILDI.

Gerek yok yazan arkadaşa.

Her kitap okumaya değerdir. İlginizi çekmiyor diye zaman kaybı olacak hali yok. Not: Galatasaraylıyım ve bu kitabı okumak için can atıyorum.

GEREK VAR !

sadece bir futbolcu olmayan, örnek bir insan aile babası bir aktivist ve milyonlarca insanın gönül verdiği takımın efsanesi olmuş üstüne heykeli dikilmiş bir adamın hayata bakış açısını okumak taraf olmaktan daha önemlidir. sağ ayağı için 500 sayfa kitap yazılır, kitabın sonuna "sol ayaklıydı" diye yazılır.