3,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap
6,5 TL
10,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 21 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"İşte karşı karşıyasın. Haydi bakalım. Söyle söyleyeceğini. De diyeceğini. Dinler de. Tatlı tatlı dinler de. Sevgiden söz aç. Ne çıkar; o seni anlarsa değil, sen onu anlarsan bir şeyler olacak.

(...)

Birdenbire bulunduğumuz odanın kapısı açılıverdi. İçeriye rüzgâr girdi. Soğukla beraber yapraklarını dökmüş bir ağaç girdi. Ağacın arkasından duman, dumanın arkasından bir kuş, kuşun arkasından bir bulut girdi."

"Yılan Uykusu" adlı öyküden.Sayfa Sayısı: 136

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Puanlamalar

%63,2
%5,3
%10,5
%15,8
%5,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.03.2015

İnanılmaz duygusal.

Şu satırları kitaptan olduğu gibi alıyorum. İnanın kaç gündür etkisinden çıkamadım. Anlatsan anlatılır gibi değil, ağlasan ağlayamıyorsun; boğazına bir düğüm oturuyor... Kaldı mı böyle insanlar?
´´- ey, dedim, ne diyecektim? yoksa topal martının mı matemini tutuyorsun?
önce kafasını gösterdi.
- kafa dediğin eskir, ihtiyarlar, ölür bile insan ölmeden! – dedi.
sonra kalbini gösterdi.
- eskimeyen, eksilmeyen şey buradadır.
sustu. koca adam, barut gibi adam, köyde kimsenin sevmediği, hoşlanmadığı adam:

- ölüsünü burada bulunca ağladım – dedi. sen hani geçen balığa gelişimizde hastalanmıştın, ben de öyle hastalandım. balık tutmadan döndüm. her tarafım kıyılıyordu. eve gittim yattım. sabahleyin ağzım zehir gibi uyandım. dolapları karıştırdım, bir ilaç ararmış gibi. bu tülü buldum, taktım.

çengel gibi parmaklarıyla siyah bezi yakasından söktü, denize attı.
- bu da deliliğimizin bir başka türlüsü, dedi. deniz mi bizi böyle eder, nedir? aç şu şişeyi.

fincanın içine rakıyı koyduk. gözünden bir damla yaş düştü berrak, keskin kokulu suya. göğsüne vurdu.
- bu yürek, bizim yüreğimiz, bir tahtası eksiklerin yüreğidir, dedi."

29.10.2014

sürrealist hikayeler

Hikayeler realist-gerçekçi- değil.S.Faik in son yılları hatta yılı.Bir aile kuramamış-kurmamış-bir tek annesi var.Yalnız,vucudu siroz içme den iflas etmiş.Dünya malına önem vermeyen,yalın yaşamayı seçmiş,,savaşma seviş felsefesini dustur edinmiş,siyasetle uğraşmamış bir insan olarak S.Faik bu eserinde kendiyle,edebiyatıyla,hastalığıyla,çevresiyle isyanıyla sürrealist hikayeler yazmış.Anlayana aşk olsun.Kendiside anlamamış büyük bir ihtimalle.S.Faik i tanımadan eserleri anlaşılmaz,hele bu eser hiç. Kendiside kendini anlama çabası içindeki karalamalar bu eseri.

01.11.2012

Kapak sevimsiz

Türk Edebiyatının başyapıtlarından...İ çindeki bazı öyküleri ezbere bilirim neredeyse. Yalnız kitabın kapağı olmamış, o yılan da ney öyle ? Alemdağda Var Bir Yılan gibi sevginin, insan sevgisinin, yalnızlığın ana tema olduğu bir kitapta o ürkünç yılan hiç de olmamış.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız