Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Ağaçların Özel Hayatı

Ağaçların Özel Hayatı

Ağaçların Özel Hayatı

7/10 - 19 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Çiğdem Öztürk
Yayınevi :

Notos

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Genç Latin Amerika edebiyatının parlak bir örneği

Şilili yazar Alejandro Zambra, İspanyolca yazan en iyi yazarlar arasında gösteriliyor. İkinci romanı Ağaçların Özel Hayatı'nda geçmiş ve geçmişin belkileri ile gelecek ve geleceğin getirebilecekleri üzerine bir hikâyeler zincirini takip ediyoruz. Ağaçların Özel Hayatı, Verónica'nın resim kursundan dönmeyişiyle başlıyor. Öğretmen ve pazar günü yazarı Julián'ın önce küçük Daniela'yı uyutmak için anlattığı doğaçlama hikâyeler olarak. Bekleyiş uzadıkça Julián hikâyeleri istemsizce kendi hayatlarına döndürüyor. Anımsayışlarla, çağrışımlarla, gözlemlerle ve bunlardan yaratılmış bir gelecekle, Daniela'nın geleceğiyle dolu özel hayatlar Verónica'nın yokluğuyla şekilleniyor, her sözcüğünde onun dönüşünü bekliyor. "Kitap o dönene ya da Julián onun dönmeyeceğine emin olana dek sürüyor."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 91

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Notos

İlk Baskı Yılı : 2015

Sayfa Sayısı : 91

Dil : Türkçe

ISBN: 9786059851220


Yorumlar (2)

sıcacık bir kitap

Bu havada değil de böyle bir kar yağarken ya da hava sert eserken okunası. Dili size sıcacık gelen,içinizi ısıtan bir öykü bu..Bir yanı buruk ama okudukça acı bir gülümseme de yerleşiyor.. Kahveyle ve bu kitapla güzel bir gün geçirin derim

Bekleyişler

Açıkçası sürükleyici bir hikaye örgüsü beklemeyin, bolca gözlem ve çıkarsama hem yazar hemde romanın baş kahramanı tarafından uygulanıyor,kendinizi geçmişteki pişmanlık kokan hatıralar ve şimdiki zamanın kuşkuları arasında kaybedeceğiniz kesin.