4,5/5 - 22 Kişi Yorum Yap

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2012

Ebat : 16x24

Baskı Sayısı : 7. Basım

Sayfa Sayısı : 888

Medya Cinsi : Ciltsiz

A'dan Z'ye PHP kitabı, PHP Programlama dilini öğrenmek isteyen okuyuculara, başlangıç, orta ve ileri düzeyde bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Kitap baştan sona teorik ve pratik bilgileri ekran görüntüleri ile ... Tamamını gör
71,92 TL
89,9 TL %20
ya da
Bu üründe kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

A'dan Z'ye PHP kitabı, PHP Programlama dilini öğrenmek isteyen okuyuculara, başlangıç, orta ve ileri düzeyde bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Kitap baştan sona teorik ve pratik bilgileri ekran görüntüleri ile birlikte bir arada vermektedir.

Kitabın ilk bölümleri başlangıç düzeyindeki okuyuculara temel ve öz bilgiler verecek şekilde ele alınmıştır. Başlangıç düzeyi konularının devamında orta ve ileri düzeydeki konularla PHP programlama dilinin birçok detayı okuyucuyu ileri seviye programlama bilgisi edinmeyi sağlayacak şekilde anlatılmıştır.

Kitapta ele alınan konuların özellikle orta ve ileri düzey bilgileri, özgün ve kapsamlı projelerin üretilmesinde, okuyucuya alt yapı kazandırılmasını ve edindiği bilgilerle gü-nümüz modern web proje ve sunumlarını hazırlamasını sağlayacaktır.

Kitabın en önemli hedefi ise Türkçe kaynak sıkıntısı çekilen REGEX, CURL, mySQL, mySQLi, PDO, MongoDB 3.4, XML, SOAP, GD, OOP, IMAP, POP3, SQLITE, AJAX, MVC, CODEIGNITER 3, LARAVEL 5.3, REST konuları detaylı, örnekleyici ve öz ifadelerle anlatı-lırken aynı zamanda okuyucunun bu konuların kapsamı dâhilinde bulunan uygulama örnekleri ile tanışmalarını ve uygulama mantığını kavramalarını sağlamaktadır.

PHP 7.1 ile birlikte değişen yeni nesne yönelimli programlama yapısı oldukça detaylı anlatılmış ve her anlatım bir veya birden fazla uygulama ile desteklenmiştir.

Konu Başlıkları
CACHE Sistemi, ROUTE Sistemi, Kimlik Doğrulama Sistemi (Çoklu Dil, İlişkili Veritabanı, Tempalte) Sistemleri
Veritabanı (SQL, mySQL, mySQLi, PDO, MongoDB 3.4, SQlite 3)
Eposta İle İlgili Herşey (IMAP, POP3)
Nesne Yönelimli Programlama (Composer,OOP)
SimpleXML (XML, RSS, ATOM)
Dinamik Etkileşim (AJAX)
Veri Doğrulama Sistemi (Validation)
Framework (MVC,Codeigniter 3, LARAVEL 5.3)
Düzenli İfadeler (REGEX)
Web Servisleri Geliştirme (SOAP,REST)
Veri Alış Verişi (CURL)
Alış Veriş Sistemi (PAYU)
Dinamik Grafik Oluşturma (GD)

(Tanıtım  Bülteninden)

 

Puanlamalar

%81,8
%13,6
%4,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
Güzel Bir Kitap

Öncelikle pisayadan daha aşağı fiyata almak istiyorsanız kesinlikle idefix.com

Kiap elime geçti gerçekten php yi bilen biri olarak elimde yararlı bir kaynak olması gerektiğini düşünmüştüm. Tam istediğim gibi bir kaynak. Php.net e bağlanamadığınız yerlerde yardımcınız olabilir.

ise yarar bir kitap tavsiye ederim.

yazarin php kitabi uzak ara piyasadaki en iyi turkce kitap. luke welling´in php&mysql web development kitabini da bitirmis biri olarak tavsiye ederim, piyasaya donuk ise yarar bir kitap gercekten. daha once yazarin css kitabini da bitirmistim yalniz pek begenmemistim. bu kitabi fena degilmis hakkaten.