3/5 - 1 Kişi Yorum Yap
13,33 TL
22,22 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 - 18 Temmuz
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Aşk yazgıyı değiştirebilir mi?

Haluk Şahin ilk romanı Babıâli’de Cinayet’te medyadaki çürümenin derinliklerine dalmıştı. 2018 yılı Homeros Ödülü'ne layık görülen yazar, bu kez Susurluk dönemi Türkiye’sinden masum Bozcaada’ya, mitolojinin karanlık köşelerine ve Troya’ya uzanıyor.

Dâhi matematikçi Deniz Yorgancı, evrenin sırlarını çözümleyecek teoriyi oluşturmanın eşiğindeyken hayatı hiç ummadığı bir yönde değişir. Yorgancı Holding’in sahibi babası, magazin sayfalarının kraliçesi Feri ile evlendiğinde karanlık ilişkilerin ördüğü ağ yavaş yavaş Yorgancı ailesini kuşatır.

Bir yazgı gibi gelişen olayların sonunda kendisini Bozcaada’da bulan Deniz, Troya’nın gizlerini araştıran arkeolog Gülderen’le tanışır. Tetikçiler peşindedir.
Deniz için ada bir sığınak mı, yoksa tuzak mı olacaktır?

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%100
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.11.2018

Yazarın canı sıkılmış, kitabı bir özetle sonlandırmış!

Sayın Haluk Şahin'in, Bozcaada ile ilgili geniş tarihi ve coğrafi bilgisinin de katkılarıyla kaleme aldığı bu romanı son bölümüne kadar ilgiyle okudum. Ama, "Sonrası" başlıklı son bölüm, daha uzun işlenebilecekken, roman kahramanlarının akıbetleriyle ilgili bir kaç satırla özetlenivermiş! Ayrıca, figüranlardan kalamarcı Musti ve emlakçı Niko'nun sonralarını bile bu özetlerden öğreniyoruz da, baş rollerden biri olan Hale'ye ne olduğunu göremiyoruz! Kanımca, bu "sonralar" da daha detaylı işlenip, 288 sayfa yerine belki 388 sayfalık daha ilginç bir roman yazılabilirdi. Bu arada, kitaptan hoşuma giden bir alıntı: "Megiston topos hapanta gar korei" (eski Yunancadan). Anlamı: "En büyük alan (hacim) boşluktur, çünkü her şey onun içindedir".  Yavuz Mete

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.