Yüzyıllık Yalnızlık Netflix dizisi Oluyor

Kaynak: Filmloverss

Netflix, Nobel Ödüllü yazar Gabriel García Márquez’in unutulmaz eseri Yüzyıllık Yalnızlık’tan uyarlanacak dizi için hazırlıklara başladı.

2014 yılında hayatını kaybeden Nobel Ödüllü yazar Gabriel García Márquez‘in edebiyat dünyasına kazandırdığı en önemli eserlerden biri olan Yüzyıllık Yalnızlık (Cien años de soledad) dizi oluyor. 1967 yılında çıkan ve bugüne kadar dünya genelinde 50 milyondan fazla satan romanın haklarını satın alan Netflix, Márquez’in unutulmaz eserini diziye uyarlamak için hazırlıklara başladı.

Dizi İspanyolca olacak ve büyük bölümü Kolombiya’da çekilecek. Kolombiyalı yazarın oğulları Rodrigo García ve Gonzalo García Barcha, dizide yürütücü yapımcı olarak yer alacak.

Konu hakkında konuşan Rodrigo García, babalarının Yüzyıllık Yalnızlık’ın bir filmin süresi içine sığdırılamayacağını ve İspanyolcadan başka bir dilde anlamını yitireceğini düşündüğü için yıllarca romanın film haklarını satmaya yanaşmadığını ancak dizilerin altın çağını yaşadığı bu dönemin romanı hakkıyla ekranlara taşımak uygun şartların oluşmasını sağladığını ifade etti. Eseri diziye uyarlaması için Netflix’in tercih edilmesinde, şirketin İngilizce olmayan dizi ve filmleri de geniş kitlelere ulaştırmayı başarması oldukça etkili olmuş.

Büyülü gerçekçiliğin edebiyat dünyasındaki en önemli temsilcilerinden olan Márquez’in sevilen eseri; José Arcadio Buendía gördüğü bir düş sonrası nehir kenarında Macondo adından bir kasaba kurmasıyla başlıyor ve büyülü gerçekçiliğe dalarak Buendia ailesinin uzun yıllara yayılan hikâyesini anlatıyor.
0 ADET
    Aradığınız kritere uygun ürün bulunamadı.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.