Wattpad Kitapları – Yeni ve En Çok Okunan Wattpad Kitapları


Tüm dünyada 65 milyondan fazla üyesi bulunan Wattpad, amatör yazarları bir araya getiren bir platform. Bir süredir ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın pek çok yerinde oldukça popüler, özellikle de genç nüfus arasında… Websitesi üzerinden ya da mobil uygulaması sayesinde milyonlarca kişi birbirlerinin yazdığı hikayeleri okuyabiliyor, dahası bu hikayelere yorum bırakabiliyor. Yazarın okuru, okurun yazarı beslediği bir platform, bir başka deyişle. Böylece potansiyeli yüksek yeni yazarlar, daha edebiyat camiasına karışmadan yüz binlerce okura ulaşma imkânı yakalıyor.

 

Yayın dünyası da bu potansiyeli keşfetmekte geç kalmadı. Bugün aralarında Ephesus Yayınları, Epsilon Yayınları, Pegasus Yayınları, Martı Yayınları ve Postiga Yayınları’nın da bulunduğu pek çok yayınevi Wattpad’de keşfedilen genç yazarların kitaplarını basıyor. Wattpad yazarları, kitap fuarlarında ya da farklı imza günlerinde benzerine az rastlanır bir kalabalık oluşturuyor. Aralarında ilk baskıda 50 bin adet basan yazarlar var; dahası bu yazarlardan bazıları henüz 18 yaşında bile değil…

 

İşte siz de bu trendin sıkı bir takipçisiyseniz ya da bir parçası olmaya niyetliyseniz idefix’te bilimkurgudan aşk romanlarına farklı türlerde çok sayıda Wattpad kitabının olduğunu unutmayın. Bu sayfa altından dilerseniz takip ettiğiniz Wattpad yazarlarının basılmış kitaplarına avantajlı fiyatlarla ulaşabilir, dilerseniz bu çığ gibi büyüyen akım hakkında fikir edinmek üzere aşağıda yer alan kitaplardan birkaç tanesini seçip okuyabilirsiniz. Yeni çıkan Wattpad kitaplarını yine bu sayfa altında bulmak mümkün.

 

En çok okunan Wattpad kitapları

 

Wattpad kitaplarının çok çeşitli olduğunu belirtmek gerek. Çoğu oldukça genç yazarlar tarafından yazılmış bu kitaplardan bazıları renkli ve hareketli hikayelere sahip, bazıları entrikalı hikayelere, bazıları da hüzünlü ve depresif hikayelere…

 

Büşra Küçük’ün Ephesus Yayınları’ndan çıkan dört kitaplık “Kötü Çocuk” serisi, bu listenin kesinlikle başında geliyor. Daha kitap olarak basılmadan önce Wattpad üzerinde 140 milyon kere okunan, basıldıktan sonra ise 300 binden fazla satan kitap, “Yerli Alacakaranlık” olarak nitelendiriliyor. Kitap, aynı isimle beyazperdeye de uyarlandı.

 

Öznur Yıldırım’ın Pegasus Yayınları’ndan çıkan “Yabancı” serisi de en çok okunan Wattpad kitapları arasında. Wattpad’de 130 milyon okura ulaşan kitap, cinayete kurban giden babasının intikamını süren Ediz Çağıran karakterini takip ediyor.

 

Emine Can’ın Epsilon Yayınları’ndan çıkan “Alayına New York” ikilisi de dikkat çeken Wattpad kitaplarından. Dilek Tarıncı’nın “Yaramaz Çocuk” adlı kitabı ile Alya Öztanyel’in “Karanlık Lise” ikilisi de yine Epsilon Yayınları’ndan çıkan Wattpad kitapları arasında oldukça popüler.

 

Eğer aşk romanları okumaktan hoşlanıyorsanız, Wattpad kitapları arasında çok sayıda seçenek sizi bekliyor. Buket Özdal’ın yazdığı “Bir Kavanoz Aşk”, Eylül Sancaktar’ın kaleme aldığı “Eros’un Okları”, Merve Akıncı’nın “Şahmelek”i romantik wattpad kitaplarına örnek olarak verilebilir. Ancak şunu da belirtmekte fayda var: Wattpad kitaplarının neredeyse hepsi bir aşk hikayesini takip ediyor. Bu aşk hikayeleri bazen Fırtına Hamide’nin “Günahkar” isimli kitabında olduğu gibi ihtiraslı; bazen de Betül Güçlü’nün “Süper Dadı” adlı kitabında ya da Zeliha Eren’in yazdığı “Kuzey Masalı”ndaki gibi komediye yakın oluyor.

 

Eğer daha hareketli bir hikaye takip etmek isterseniz, Wattpad kitapları arasında yine çok sayıda seçenek var. Afra İrem Duman’ın yazdığı “Acil Çıkış” bu anlamda verilebilecek örneklerden biri. Kitap, okurları oldukça çılgın, komik ve heyecanlı bir serüvene davet ediyor. İlayda Cömert’in “Ruh Kontrolcüsü” isimli kitabıyla ruhlar alemine bir yolculuk yapmak mümkün. Gizem Fere’nin “Mafya Sekreteri” isimli serisi ise mafya hikayelerinden hoşlananların mutlaka değerlendirmesi gereken bir seçenek. Özgürlüğün tanımını yeniden yapan Tolga Ra imzalı “İsyankar” da dikkatinizi çekebilir.

 

Mihri Mavi’nin Martı Yayınları etiketi taşıyan “Psikopat” serisi, aslında yine bir aşk hikayesi olsa da hikayenin kurgusu itibarıyla hareketli sayılabilecek bir örgüye sahip. R. Gaye Önal’ın Dokuz Yayınları’ndan çıkan “Ateşli Kanatlar” serisi ve Vedat Onat’ın kaleme aldığı, okura macera ve serüvenle dolu bir yolculuk vadeden “Cenneteki Kaplumbağalar” da değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

183 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.