Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


 • ANASAYFA
 • Twin Peaks İzleyicilerine Kitap Önerileri
Twin Peaks İzleyicilerine Kitap Önerileri

Twin Peaks İzleyicilerine Kitap Önerileri

Twin Peaks 17 yıllık uzun bir aranın ardından ekrana geri döndü! 8 Nisan 1990'da başlayan ve ancak 29 bölüm yayınlanabilen Twin Peaks, polisiye bir dizi olmanın ötesinde, sadık hayran kitlesiyle de televizyon tarihinde yerini almış bir yapım.

 

Mark Frost ve David Lynch tarafından yaratılan dizi, genç bir kadının cinayetini konu ediniyor. Dizi iki sezonun ardından yayından kaldırılmış ve David Lynch hikayesini 1992 yılında Twin Peaks: Fire Walk With Me adında bir filmle sürdürmüştü. Ancak takipçiler, yine de, dizinin devam etmesinden yanaydı ve bu ısrarlı bekleyişleri tam 17 yıl sonra karşılığını buldu. Bize de, bu heyecana birkaç okuma önerisinde bulunarak katılmak düştü! İşte Twin Peaks izleyicilerinin ilgisini çekebilecek bazı kitaplar:5 ADET

  Biz Hep Şatoda Yaşadık

  Biz Hep Şatoda Yaşadık

  Shirley Jackson

  Stephen King ve Neil Gaiman gibi ustalara ilham vermiş bir yazar Shirley Jackson. Gizlenerek yaşayan iki kız kardeşi anlattığı Biz Hep Şatoda Yaşadık ise Amerikan Gotik geleneğinin başyapıtlarından.

  Kitap Detay
  Medyum

  Medyum

  Stephen King

  Stephen King'in şöhreti su götürmez. Korku ustasının ünlü romanlarından biri Medyum. Overlook Oteli’ni saran tekinsiz olayların anlatıldığı bu romanda King'in ıssızlığı anlatma becerisi takdire şayan.

  Kitap Detay
  Aç Yol

  Aç Yol

  Ben Okri

  Aç Yol lirik anlatımıyla Ben Okri'nin hayali dünyasına davet ediyor okurlarını. Aynı zamanda Nijerya'daki yoksulluğu, ezilmişliği ve bunların evrensel boyutlarını dokunaklı bir dille aktarır.

  Kitap Detay
  Yok Oluş

  Yok Oluş

  Jeff Vandermeer

  Vandermeer'den X Bölgesi olarak bilinen bir yeri araştırmaya çalışan birkaç araştırmacının öyküsü... Öykünün ürkütücü kısmıysa daha önce bölgeye keşfe gidenlerden hiçbirinin selamete erememiş olması.

  Kitap Detay
  Atmosferik Rahatsızlıklar

  Atmosferik Rahatsızlıklar

  Rivka Galchen

  Dünyası, bir anda sarsılan Leo Lieberstein'ın eski bir hastasının sanrıları, aldatmacalar ve karısının gizemli davranışları yüzünden çıktığı gerçeklik arayışı insan zihninde keşif gezisine dönüşür.

  Kitap Detay
   Hazırlayan: Ece Karaağaç
   1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.