Tuncay Birkan'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

1968 doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. 1990'lı yılların başlarından beri kitap çevirmenliği ve editörlük yapıyor. 1990'lı yıllarda bir dönem Ayrıntı Yayınları'nda çalıştı, son sekiz senedir Metis yayınlarında. Simmel, Zizek, Badiou, Said, Jameson, Eagleton, Wallerstein, Sennett, Beckett, Albee, Zupancic, Critchley, Bauman gibi yazarlardan 40 civarı kitap çevirdi.  Başta Birikim olmak üzere çeşitli dergilerde denemeleri ve çeşitli kitapların başında önsözleri yayınlandı.

Yazarımızın Notu: En sevdiğim romanlar arasında mutlaka Woolf, Faulkner, Dostoyevski, Oğuz Atay, Tanpınar, Yusuf Atılgan, Reşat Nuri vs. olurdu mutlaka ama bu isimler artık "kanonik" oldukları, bütün iyi okurların yapabileceği listelerde yer alabilecekleri için ben, yazarları yine tanınmış olabilse de üzerinde hak ettikleri ölçüde durulmadığını düşündüğüm, çok sevdiğim ve mutlaka okunmalı dediğim bazı romanları listelemek istedim.
4 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.