Tayfun Talipoğlu'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

Tayfun Talipoğlu, 1962 yılında Kars'ta doğdu.

İlkokulu Malatya Şeker ve Eskişehir Yunus Emre İlkokullarında okudu. Ortaokulu Eskişehir'de, Liseyi Ankara Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1983 yılında mezun oldu.

Milliyet Gazetesi'nde muhabir olarak başladığı gazetecilik yaşamını önce Star 1, sonra ATV'de haber muhabiri olarak ve Bam Teli programını hazırlayıp sunarak sürdürdü.

NTV'de İşte Anadolu ve Buradan Bakınca adlı programları sundu. Sırasıyla Takvim, Yeni Yüzyıl, Cumhuriyet ve Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Çoluk Çocuk Dergisi'nde yazıları yayınlanmıştır. NTV'de haftada bir yayınlanan "Bam Teli " programını sunmuştur.

"Benim Yolum", " Ne Çoktular, Ne Kadar Çocuktular", "Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi", "Çoluk Çocuk Yazıları" adında yayınlanmış dört kitabı bulunmaktadır. Ayrıca "Seyyah" ve "Eskiyen Yüzümün Yeni Gülümseyişi" adlı şiir albümleri de vardır.

Muhabir olarak yayın dünyamızda büyük iz bırakan Talipoğlu, 21 Mart 2017'de aramızdan ayrıldı.
3 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız