Tatil Yolculuğunuzu İçsel Bir Seyahate Dönüştüreceğiniz Kitaplar

Tatil Yolculuğunuzu İçsel Bir Seyahate Dönüştüreceğiniz Kitaplar

Tatil Yolculuğunuzu İçsel Bir Seyahate Dönüştüreceğiniz Kitaplar

Tatil yolculuğunuzu içsel bir seyahate dönüştüreceğiniz en iyi kişisel gelişim kitapları en cazip fırsatlarıyla, hızlı kargo ve kolay ödeme seçenekleriyle idefix'te!

Yolculuklar… İnsanın kendi içinde bir seyahate çıkması için ne eşsiz zamanlar değil mi? Koltuğa oturup yolu izlemeye başladığınız andan itibaren bir bakmışsınız, kendi yaşamınızı uzaktan seyrediyorsunuz. İşte bu nedenle yolculuklar, bireyin kişisel gelişiminde de önemli yollar katedebilmesi için en güzel fırsatları sunuyor. Bizler de sizin için bu yaz çıkacağınız yolculuklara eşlik edebilecek en popüler kişisel gelişim kitaplarını bir araya getirdik. Bu kitaplarda yer alan etkili kişisel gelişim tavsiyeleriyle, geri döndüğünüzde daha farklı bir siz ile tanışacaksınız!

 1.     Dale Carnegie - Hayat Kısa Mükemmelleştirmeye Bak

Bu yolculuğunuzda neler düşüneceksiniz? Bunun yanıtını şimdiden çok iyi biliyor olmalısınız. Geçmişte yaptıklarınız veya yapmadıklarınız mı? Gelecekte yapmak istedikleriniz mi? Kararsız kaldığınız bir konu mu? Peki, tüm bunlar aklınızı meşgul ederken içinde bulunduğunuz anda neler oluyor? ABD’li yazar Dale Carnegie, Hayat Kısa Mükemmelleştirmeye Bak adlı kitabıyla sizi yaşadığınız her anın değerini keşfetmeye çağırıyor. Bu kitap, olmak istediğiniz insana ulaşma yolculuğunuzda size dostça rehberlik edecek.  

 1.             Doğan Cüceloğlu - Savaşçı

Türkiye’nin en iyi kişisel gelişim yazarlarından Psikolog Doğan Cüceloğlu, Savaşçı adlı eseriyle size, var olma mücadelenizi kazanma yolculuğunuz için güçlü bir kılavuz sunuyor. Biri yazarın kendisi olmak üzere iki farklı karakterin diyalogları ile ilerleyen kitap; insanın kendini arama, bulma ve uyanma süreçlerini hikayeleştirerek ele alıyor. Bu eser, tüm geçmişinizi ve kişiliğinizi arkanıza alıp hayata sağlam adımlarla devam etmeniz için size ilham olacak.

 1.             Joe Navarro - Beden Dili

Kişisel gelişim yolculuğunuzu, bedeninizin dış dünya ile kurduğu iletişimi yöneterek gerçekleştirmeye hazır mısınız? İstihbarat ve davranışsal değerlendirme alanında başarılı işlere imza atan eski FBI ajanı Joe Navarro, Beden Dili adlı kitabı ile ilişkilerinizde karşınızdaki insanın sözlerinden daha fazlasını duyabilmenizi sağlıyor. Hem kendi ifade gücünüze hem de insanları anlama yeteneğinize büyük katkılar sağlayacak bu eser, sadece çantanızın değil baş ucunuzun da vazgeçilmezi olacak.

 1.             Wilhelm Reich - Dinle Küçük Adam

Bugün içinden çıkamadığınız bireysel mücadelelerinizin altında yatan asıl neden sizce nedir? Tamamen siz misiniz? Kesinlikle evet. Fakat, sizi oluşturan koşulları burada hangi noktaya koymak gerekiyor? Wilhelm Reich, Dinle Küçük Adam kitabında bu sorunun yanıtını “merkez nokta” olarak veriyor. İnsanın uyum içinde yaşadığı toplulukların aslında bireyi zincire vurduğuna dikkat çeken yazar, bunun nihai çözümünü ise bireyin kendine dönüşü olarak açıklıyor.

 1.             Müthiş Psikoloji - Hayır Diyebilme Sanatı

Müthiş Psikoloji adlı kolektif bir yazar grubu tarafından kaleme alınan Hayır Diyebilme Sanatı, bireysel özgürlüğe dair ufuk açıcı bir farkındalık oluşturuyor. İnsanın başkalarını mutlu etmek isterken kendisini mutsuzluğa mahkum ettiğine vurgu yapan kitap, okurlarına yapıcı bir şekilde “Hayır.” diyebilmenin anahtarını sunuyor. Bu kitapta, siz de sosyal ilişkilerinize zarar vermeden daha mutlu bir birey olabilmenin etkili yollarını bulacaksınız.

 1.             Osho - İnsan Olma Yolculuğu

Fikirleriyle 20’nci yüzyıldan günümüze birçok insanın hayatına dokunan Hindistanlı Guru Osho, İnsan Olma Yolculuğu adlı kitabı ile okurlarına, yaşamın tüm yönleriyle içselleştirilmesi gereken bir yolculuk olduğunu söylüyor. İnsanın hayvanlar ve kutsal varlık arasında bir köprü olduğunu düşünen Osho, bu farkındalığın kişinin yaşamı boyunca ona rehberlik edecek en güçlü yol gösterici olduğuna dikkat çekiyor.

 1.             Hector Garcia & Francesc Miralles - Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı

Özgün tarzı ile kişisel gelişim türünde son zamanların en çok okunan kitapları arasında yer alan Ikigai - Japonların Uzun ve Mutlu Yaşam Sırrı, hayatı her şeye rağmen dolu dolu yaşayacağınız günlere geniş bir kapı aralıyor. Hector Garcia ve Francesc Miralles’in modern insanlığa hediyesi olarak değerlendirilen bu kitap, insanın kendi içindeki mutluluğu keşfetmesi ve ömrünün son anına kadar yaşatması için değerli ipuçları sunuyor. 

 1.             Ünal Güner - Kaderin Kodu

Danışman, eğitmen ve yazar Ünal Güner, Kaderin Kodu’nda okurlarına hayatı daha iyi anlamaları için kâinatın dilini öğrenmeleri gerektiğine dair kayda değer yorumlar sunuyor. Evrende olup biten tüm olayların belirli titreşimler oluşturduğunu ifade eden yazar, iyi bir yaşamın sırrının bu titreşimleri anlamakta olduğunu söylüyor. Her biri bir mesaj olan bu titreşimlerin ise insanın yaşamındaki sıradan örtülerin ardında gizli olduğunu aktarıyor. 

 1.             Guy Finley - Vazgeçebilmek

Bugüne kadar size zarar verdiğini fark ettiğiniz fakat vazgeçemediğiniz her şeyi geride bırakmaya hazır mısınız? Vazgeçebilmek kitabı ile satış rekorları kıran TV şovmeni, söz yazarı ve müzisyen Guy Finley, sizi gerçek benliğinizi keşfedeceğiniz ufuk açıcı bir okuma deneyimine davet ediyor. Okurken sıkça geçmişinize seyahat edeceğiniz bu eser, bugün ve gelecekte sizi bekleyen saf mutluluğa erişebilmeniz için size güç verecek.

      10.          Loretta Graziano Breuning - Mutlu Beyin

Beyninizin nasıl çalıştığını ve bunun kontrolünü nasıl elinize alabileceğinizi bilseydiniz, hayatınızda neler olurdu? Beyin üzerine yaptığı dikkat çekici çalışmalarla adından söz ettiren Loretta Graziano Breuning, Mutlu Beyin adlı kitabında bu sorunun yanıtlarını uygulamalı bir şekilde bulmanızı sağlıyor. Duyguları yöneten hormonların doğal yollarla nasıl artırılıp azaltılabileceğini açıklayan yazar, mutluluğu sağlayan dört beyin kimyasalının salınımında ipleri elinize almanızı sağlıyor.

 

8 ADET
  x

  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.