Hayatın Emekçisi - Sevgi Soysal Sempozyumu

Bursa Nilüfer Belediyesi Kütüphanesi'nin düzenlediği "Yılın Yazarı Sevgi Soysal" etkinlikleri, geniş katılımlı bir sempozyumla sona eriyor.

2018 yılını edebiyatımızın en özgün seslerinden Sevgi Soysal’a adayan Bursa Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, 14-15 Aralık tarihlerinde Nâzım Hikmet Kültürevi’nde “Hayatın Emekçisi” başlığını taşıyan bir sempozyum düzenleyecek.

Sürüklenme ve Manves City ile yıllar süren sessizliğini bozan Usta romancı Latife Tekin’in açılış konuşmacısı olacağı sempozyumun ilk gününde, tiyatro sanatçılarının yazarın eserlerinden pasajlar okuyacağı “Nasıl Yaşanır Hayat?” konulu Sevgi Soysal okumaları yapılacak. Yıldırım Bölge Kadınlar Koğuşu, Tante Rosa, Yenişehir'de Bir Öğle Vakti'nden pasajları Ceren Erginsoy, Meltem Yılmazkaya, Sevinç Erbulak ve Şebnem Köstem okuyacak.

15 Aralık Cumartesi günü ise  “Yaratıcılığın İzinde, Sevgi Soysal’ın Öykücülüğünün Özgünlüğü Nedir?”, “Sevgi Soysal’ın Romanlarında Kadın ve Erkek Rolleri”, “Sevgi Soysal’ın Yazıları ve Düşünce Dünyası”,  “Yenişehir’de Bir Öğle Vakti ve Şafak” başlıklı oturumlar düzenlenecek.

Pek çok değerli akademisyen, yazar ve sanatçının katılacağı sempozyumun kapanış konuşmasını İstanbul İstanbul ve Labirent gibi romanlarıyla tanıdığımız Burhan Sönmez yapacak. Kapanışta ayrıca "Yılın Yazarı Öykü Ödülleri" de sahiplerini bulacak.


11 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.