Selçuk Erdem'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

1973 doğumlu Selçuk Erdem, 1991 yılından beri profesyonel olarak karikatür çiziyor. İlk karikatürü Limon dergisinde yayınlandı, daha sonra Deli ve Leman dergilerinde çalıştı. Bahadır Baruter'le birlikte L-Manyak dergisini çıkardı ve ilk sayılarında editörlüğünü yaptı. 2002 yılında Erdil Yaşaroğlu, Metin Üstündağ ve Bahadır Baruter'le birlikte Penguen dergisinin kurucuları arasında yer aldı. Halen Penguen'de çizmeye ve editörlüğünü yapmaya devam ediyor.

Yazarımızın Notu: Bu listede en çok sevdiğim, bir yönüyle de beni etkilemiş kitaplara yer verdim. Aslında sadece yazarların isimlerini yazıp yanlarına da 'bütün eserleri' yazsaydım daha doğru bir seçim olurdu. Yine de bu liste benim tekrar tekrar okuduğum, okurken de beni hep heyecanlandıran kitaplardan oluşuyor. Douglas Adams listedeki dev isimlerin yanında biraz zayıf kalıyor belki ama mizahını çok sevdiğim için eklemeden edemedim. Böyle listeler her zaman eksik kalıyor, insan dışarda bıraktıkları için üzülüyor. Artık başka listelerde tamamlamak üzere...
5 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.