Pelin Buzluk'un idefix Okurları için Önerdiği Kitaplar1984’te Ankara’da doğdu. ODTÜ Çevre Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Öykü ve yazıları 2002’den bu yana çeşitli dergi ve seçkilerde yayımlandı. Deli Bal (2010) adlı ilk öykü kitabı Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülü’ne, ikinci öykü kitabı Kanatları Ölü Açıklığında (2012) Selçuk Baran Öykü Ödülü’ne, son öykü kitabı En Eski Yüz (2016) ise Sait Faik Abasıyanık Hikâye Armağanı’na layık görüldü. Hâlihazırda Ankara’da “Öykü Üzerine 5 Hafta” ile “Öykülerle Türkiye Tarihi” başlıklı seminerleri yürütüyor.


*Yazarımız, daha geniş bir liste hazırlama imkânı olsaydı, aşağıdaki şiir kitaplarını, öyküleri ve romanları da önereceğini not düşmemizi rica etti:

"Tragedyalar", Edip Cansever
"Veys", Turgut Uyar
"Bütün Yort Savullar", Ece Ayhan
"Maldoror'un Şarkıları", Comte de Lautreamont
"Bütün İsimler", Jose Saramago
"Özgürlük Hapishanesi", Michael Ende
"Büyülü Öyküler", Dino Buzzati
Heinrich Böll, bütün öyküleri
Edgar Allan Poe, bütün öyküleri
"Bozkırkurdu", Hermann Hesse
"Gecede", Leyla Erbil
Selçuk Baran, bütün öyküleri
"Geyikler, Annem ve Almanya", Nursel Duruel
"Parasız Yatılı", Füruzan
"Yağma" ve "Sur" Adnan Özyalçıner
"Gözün Kahverengi Suyu", Memet Baydur
"Bir Gemide", Ferit Edgü
"Sığınak Hikayeleri", Feyyaz Kayacan
"Sarhoşlar", Orhan Kemal


**Yazarımız, "Fikret Ürgüp - Bütün Hikayeleri" adlı kitaptan okuyucularımız için özellikle "Van" isimli öyküyü önermektedir.


7 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.