Otizmin Farkındayız, Dostlarımızın YanındayızNisan ayı tüm dünyada Otizm Farkındalık Ayı olarak kutlanıyor ve otizm konusundaki önyargılarla mücadele edilirken toplumun otizmlilere dair olumsuz algısı da değiştirilmeye çalışılıyor. Otizm son yıllarda her zamankinden daha yaygın, her 68 çocuktan biri otizm ihtimali ile doğuyor. Sizde otizm bulunmayabilir ancak ya çoğu insanın ailesinde otizmli bir birey bulunuyor ya da çevresinde otizmli olduğunu bildiği tanıdıkları... Öyle ki dünyada ünlü çocuk programı Susam Sokağı bile artık otizmli bir karakter barındırıyor. Peki otizm hakkında ne biliyoruz? Dahası otizm hakkında bildiklerimiz ne ölçüde gerçeği yansıtıyor? Otizm Farkındalık Ayı’nda biz de üzerimize düşeni yapmak istedik ve otizmi konu alan kitapları sizlerle buluşturmak istedik. Bu vesileyle bir kez daha altını çiziyoruz: Otizmin farkındayız, dostlarımızın yanındayız.

Kaynak: Tohum Otizm Vakfı
4 ADET

    Hazırlayan: Ece Karaağaç
    1989’da Eskişehir’de doğdu. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdi. Avukatlık, editörlük, eleştirmenlik, çevirmenlik ve içerik yazarlığı yaptı. Yazıları SabitFikir, K24, Radikal Kitap, Cumhuriyet Kitap gibi mecralarda yayımlandı. İlk romanı Yarım Kalan Bazı Aşklar Ocak 2017'de yayımlandı. Halen SabitFikir ve K24 için eleştiri yazıları yazmayı sürdürüyor ve yeni romanı üzerinde çalışmayı sürdürüyor.
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.