Ders Zili Bu Kez Onlar İçin Çalıyor! Okul Anılarınızı Canlandıracak En İyi Kitap Önerileri

Ders Zili Bu Kez Onlar İçin Çalıyor! Okul Anılarınızı Canlandıracak En İyi Kitap Önerileri

Ders Zili Bu Kez Onlar İçin Çalıyor! Okul Anılarınızı Canlandıracak En İyi Kitap Önerileri

Okul anılarınızı canlandıracak en iyi kitaplar en cazip fırsatlarıyla, hızlı kargo ve kolay ödeme seçenekleriyle idefix'te!

Okul yıllarını geride bırakıp meslek hayatına atılalı uzun zaman geçmiş değil mi? Hayatın koşuşturması ve sorumluluklar derken bir de bakmışsınız, çocukken size çok uzak gelen yaşlardasınız. Fakat çocukluğunuz muhtemelen sizin de hala dün gibi aklınızda. Hele de çocukluk dönemi ile özdeşleşen okul yıllarını unutmak ne mümkün? Her sabah hummalı bir hazırlıkla okulunuza gittiğiniz, son ders bitimi eve gelip vaktinizi oyunlarla ve çizgi filmlerle geçirdiğiniz o yıllar... Tabii ödevler ve sınav dönemleri de cabasıydı. Peki, sizin hiç sıkılmadan dinlediğiniz ve çalıştığınız, en sevdiğiniz ders hangisiydi? 

Şimdi ders zili, siz yetişkinler için çalıyor! Sizi okul yıllarınıza geri döndürecek birbirinden keyifli kitap önerileriyle çocukluk anılarınızı canlandırmaya hazır mısınız?

Matematik’te Hep En Yüksek Notları Alanlar için…

David Wells - Matematiğin Gizli Dünyası

David Wells’in 1995 yılında yayımlanan kitabı Matematiğin Gizli Dünyası, sayıların geçmişten bugüne ve en kolaydan en karmaşığa olan yolculuğunu keyifli bir dille anlatıyor. Bu kitabı okurken kendinizi sınıfınızın o unutulmaz atmosferinde hissedeceksiniz. 

John Verdon - Aklından Bir Sayı Tut

Okul numaranız, en yakınlarınızın telefon numaraları ve daha niceleri… Hayatınızın ilk anından beri aslında ne kadar çok sayı öğrendiğinizi biliyor musunuz? Tabii bazı sayılar insanın yaşamında umulmadık değişimler yaratabiliyor. John Verdon’ın çok sevilen kitabı Aklından Bir Sayı Tut, sizi deha ile psikopati arasında soluksuz bir akıl oyununa davet ediyor.

Mickael Launay - Matematiğin Kısa Tarihi

Toplama-çıkarma işlemlerinden türev-integrale… Okul hayatınız boyunca matematiğin binbir türlü halini gördünüz. Peki, bu dersin sizin önünüze gelene kadarki yolculuğunu daha önce hayal etmiş miydiniz? Mickael Launay imzalı Matematiğin Kısa Tarihi, bilimlerin atası olan matematiğin günümüze kadarki gelişimini akıcı bir roman edasıyla ele alıyor.

Fen Derslerinde Sınıfının En Gözdeleri için…

Richard P. Feynman - Feynman'ın Kayıp Dersi

Fen dersleri, bugünün gerçekçi ve büyük düşünen bireyleri için her zaman vazgeçilmez olmuştur. Eğer siz de onlardansanız sıkı durun! Evrenin sırrını en yalın haliyle gözler önüne seren Feynman'ın Kayıp Dersi kitabı, okurlarına tarihin ve felsefenin de içinde bulunduğu bütüncül bir bakış açısı sunuyor. Bu kitabı okuduğunuzda sıra dışı öğretmen Richard P. Feynman’a siz de hayran kalacaksınız.

Jim Al-Khalili Khalili - Paradoks: Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi

Fen derslerinin ilgi çekici ama bir o kadar da karmaşık dünyası size hep çekici gelmiş olmalı. Peki, tüm bildiklerinizi ve hatta bilmediklerinizi yeniden keşfetmeye hazır mısınız? Teorik fizikçi Jim Al-Khalili Khalili’nin kaleme aldığı Paradoks: Bilimin En Büyük Dokuz Bilmecesi, bilimin çıkmazlarını en eğlenceli haliyle gözler önüne seriyor.

Richard Dawkins - Kör Saatçi

Siz de fene olan ilginizin karşılığını sınavlarda bir türlü alamamış olanlardan mısınız? Öyleyse fen bilimlerini sizin için artık çok basit ve anlaşılır hale getirecek bir öneri geliyor: Kör Saatçi! Profesör Richard Dawkins’in kaleme aldığı bu eser, bilimin insanlık için önemini lirik bir ikna gücüyle ortaya koyuyor.

Edebiyat Derslerinde En Önde Oturanlar için…

Terry Eagleton - Edebiyat Olayı

Edebiyat bir sanat mı yoksa bir olaylar bütünü müdür? Kelime inşasının toplumdaki esas yeri nedir? Terry Eagleton, Edebiyat Olayı kitabında insanlığın ilk ürünlerinden olan bu engin sanatın tüm gerçeklerine ışık tutuyor. Edebiyat alanındaki en iyi kitaplar arasında yer alan bu eser mutlaka sizin de kitaplığınızda olmalı!

George Orwell - Edebiyat Üzerine

Kurgu alanındaki eşsiz dehasıyla dünya edebiyatında ölümsüz bir yer edinen üstat George Orwell, Edebiyat Üzerine adlı kitabıyla okurlarını bu kez de “yazar” ve “eser” olgularının derinlerine inmeye çağırıyor. Bu kitap, edebiyatın tüm dinamiklerini keşfetmenizi sağlayacak.

Nihan Kaya - Yazma Cesareti

Çocukluktan gelen edebiyat sevgisinden bahsedilir de yazma tutkusu es geçilir mi? Siz de içinizde bir yazar taşıyor fakat elinize kalemi bir türlü alamıyorsanız şimdi tam zamanı! Edebiyat kuramcısı Nihan Kaya, Yazma Cesareti ile sizi, yaratıcılığınızı harekete geçirmeye çağırıyor.

Tarih Derslerinde En Çok Söz Hakkı Alanlar için…

Alaeddin Şenel - İnsanlık Tarihi

Tarihe ilgi, insanlığa ilgidir. Peki, hangi insanlık? Milliyetler, dinler ve kültürlerin böldüğü mü? Türkiye’nin tarih alanındaki en önemli isimleri arasında yer alan Alaeddin Şenel, İnsanlık Tarihi kitabıyla insanın gelişimini yalnızca insan yönüyle ele alıyor.

İlber Ortaylı - Türklerin Tarihi

Tarih dersini bir de İlber Hoca’dan almamak olmaz doğrusu! Türkiye’deki tarih derslerinin belkemiğini oluşturan meseleler, Türklerin Tarihi kitabında İlber Ortaylı’nın eşsiz kaleminden okurlarına ulaşıyor. Bu kitabı okurken, Orta Asya’dan yola çıkıp dünyaya gururla yeniden yayılacaksınız.  

Umberto Eco - Gülün Adı

13’üncü yüzyıl Avrupa’sının dini-siyasi çekişmelerine yerinde ve zamanında tanıklık etmeye ne dersiniz? Ölümsüz tarihçi ve yazar Umberto Eco, Orta Çağ alanındaki engin birikimini Gülün Adı romanında tüm ustalığıyla ortaya koyuyor. Aynı zamanda polisiye ve gizem türlerine de dahil olan eser, tarih meraklılarına zengin bir okuma deneyimi sunuyor.

Coğrafya Derslerini İple Çekenler için…

Murat Belge - Başka Kentler, Başka Denizler Serisi

Akademisyen, yazar ve gezgin Murat Belge, Seyahatname serisi ile okurlarına dünyayı gezdiriyor. Serinin dördüncü cildinde Güney Amerika ve Afrika’yı coğrafi, tarihi ve toplumsal yönleriyle ele alan yazar, ardından Avrupa ve Mezopotamya’ya uğrayarak sizi de bu dopdolu serüvene davet ediyor.

Aleksandra Mizielinska, Daniel Mizielinski - Atlas

Aleksandra Mizielinska ve Daniel Mizielinski tarafından kaleme alınan Atlas, çocukken dünya atlasını elinden düşürmeyenler için büyüleyici bir görsel şölen sunuyor. Dünyayı sadece coğrafi değil kültürel ve biyolojik açıdan da ele alan kitap, çocuklar kadar yetişkinlerin de vazgeçilmezi oluyor.

Tim Marshall - Coğrafya Mahkumları

Sizin de haritalara bakarken aynı anda birden fazla yerde bulunmayı dilediğiniz oldu mu? Öyleyse bu öneri, siz ve bulunduğu coğrafyaya sığmayan tüm okurseverler için geliyor! Tim Marshall’ın Coğrafya Mahkumları adlı eseri, coğrafi sınırları siyasi ve toplumsal şartlarla birlikte ele alarak ilgililerine nitelikli bir kaynak sunuyor.

 

11 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.