Meltem Arıkan'ın idefix dostları için seçtiği kitaplar

7 Ocak 1968'de Ankara'da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Büro Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra London School'dan Üst Düzey Halkla İlişkiler ve ODTÜ SEM'den İnsan Kaynakları Uzmanlığı Eğitimleri aldı. Yurt içinde ve yurt dışında Beden iletişimi, Beden dili, Çocuklukta maruz kalınan travmalar, Ensest, Taciz ve Tecavüz konularında çalışmalara ve seminerlere de katılan Arıkan'ın 1999 yılında "Ve... Veya... Belki...", 2000 yılında "Evet... Ama... Sanki..." 2002 yılında "Kadın Bedenini Soyarsa..." adlı romanları yayınlandı. 2003 yılında yayınlanan "Yeter Tenimi Acıtmayın" adlı romanı 2004 yılının Şubat ayında toplatılmış, bir baskısı sansürlü olarak yayınlanmış ve iki ay içinde alınan kararla serbest bırakılmıştır. Meltem Arıkan, bu yasaklanma deneyiminin ardından Yayıncılar Birliği tarafından 2004 Düşünce ve İfade Özgürlüğü ödülüne layık görülmüştür.

2005 yılında "Zaten Yoksunuz..." adlı beşinci romanının ardından 2006 yılında "Umut Lanettir" adlı altıncı romanı yayınlandı. 2007 yılında Kazete'de köşe yazmaya başlayan Arıkan aynı yıl "Oyunu Bozuyorum" adlı tiyatro metnini yazdı. "Oyunu Bozuyorum" 2007-2008 sezonunda Garajistanbul'da gösterime girdi. Yazarın 2008 yılının Ocak ayında da "Beden Biliyor" adlı araştırma kitabı, 2009 yılında ise altıncı romanı "Özlemin Beni Savuran" yayınlanmıştır. 2009 Linz Avrupa Kültür Başkenti programı çerçevesinde Garajistanbul tarafından Linz'de sahneye konan "Paralel" adlı oyunun Dramatürk'lüğü yapmıştır. Yazar şu anda yeni romanı "Erospa" üzerine çalışmaktadır.

1986 yılından bu yana profesyonel iş hayatında olan Arıkan, Enersis ve Elektrosis A.Ş'deki Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra 2003 yılında beş kadınla kurduğu EEM pcm Proje tasarım-uygulama ve danışmanlık şirketinin de Yönetim Kurulu Başkanıdır.
5 ADET
    x

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.