Mahfi Eğilmez'in idefix Dostları İçin Seçtiği Kitaplar


Mahfi Eğilmez, İstanbul'da doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden iktisat ve maliye lisansı, Gazi Üniversitesi’nden kamu maliyesi doktorası aldı. Kamu kesiminde Maliye Müfettişi olarak göreve başladı. Hazine'de daire başkanı, genel müdür yardımcısı, genel müdür, müsteşar yardımcısı olarak bütün yönetim kademelerinde görev yaptıktan sonra Hazine Müsteşarı iken kamu kesiminden ayrıldı. Özel kesimde çeşitli mali kuruluşların yönetim kurulu başkan ve üyeliklerinde bulundu. Yeni Yüzyıl ve Radikal Gazetelerinde köşe yazıları yazdı, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Kadir Has Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi, CNBCe ve NTV televizyonlarında danışmanlık ve ekonomi yorumculuğu yaptı.  

Altınbaş Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışıyor, BBC Türkçe’de yazı yazıyor, ayrıca Kendime Yazılar blog sitesinde yazılarını paylaşıyor.  

Dr. Mahfi Eğilmez'in 18 kitabı ve çeşitli dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.


8 ADET
    x

    İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız